tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Radczenko rywalem Głowackiego

Podczas sobotniej gali boksu zawodowego w Nysie przeciwnikiem Krzysztofa Głowackiego będzie Ukrainiec Siergiej Radczenko. Manroy Sadiki, który początkowo miał walczyć z Polakiem, nie weźmie udziału w walkach z powodu – jak tłumaczą organizatorzy – problemów wizowych.
Arkadiusz Głowacki (fot. Getty)

POLSKI DZIECIAK Z KEVLARU ROZPOCZYNA ZAWODOWĄ KARIERĘ W WIELKIEJ BRYTANII

Krzysztof Włodarczyk (fot. PAP) W sobotę widzowie będą mogli obejrzeć walki w kategorii junior ciężkiej dwóch byłych mistrzów świata - Głowackiego oraz Krzysztofa Włodarczyka. Początkowo z Głowackim miał walczyć Kongijczyk Sadiki. Dwa dni przed galą organizatorzy poinformowali jednak, że do tego pojedynku nie dojdzie. Miejsce pięściarza z Konga zajmie 30-letni Ukrainiec Radczenko, mający za sobą sześć walk. Przeciwnik Głowackiego był jednym ze sparingpartnerów Włodarczyka przed walkami z Grigorijem Drozdem i Muratem Gasijewem.

Włodarczyk będzie walczył z Adamem Gadajewem. Rywal Polaka urodził się w Rosji, ale obecnie posiada obywatelstwo niemieckie. Włodarczyk po przegranej walce z Muratem Gassijewem podczas World Boxing Super Series chce pokazać, że nadal stać go na zwycięstwa.

Oprócz walk Włodarczyka (53-4-1, 37 KO) z Gadajewem (17-14, 8 KO) i Głowackiego (28-1, 18 KO) z Radczenko (6-0, 1 KO), ciekawie zapowiadają się pojedynki: w kategorii ciężkiej Łukasza Różańskiego (7-0, 6 KO) z Andrasem Csomorem (18-18-2, 14 KO), półciężkiej Pawła Stępnia (7-0, 6 KO) z Bensonem Mwakyembe (11-3-1, 6 KO) i Przemysława Zyśka (5-0, 2 KO) z Valentynem Pivenem (7-8, 4 KO).

podobne informacje

Recepta na wielki triumf Masternaka? "Musi go... palnąć!"

Nokautujące pytania w magazynie Ring! Wielkie dni polskiego boksu

Głowacki: poukładane życie prywatne to podstawy dobrego boksowania

Wszystkie ćwierćfinały World Boxing Super Series, w tym walka Krzysztofa Głowackiego, w TVP!