GTPR Gdynia bez zwycięstwa w Pucharze EHF

Piłkarki ręczne GTPR przegrały w piątek w Gdyni z tureckim zespołem Kastamonu Belediyesi GSK 26:27 (13:12) w swoim szóstym meczu Pucharu EHF. Mistrzynie Polski z kompletem porażek zajęły czwarte, ostatnie miejsce w grupie C.
Patricia Matieli (fot. PAP/Adam Warżawa)

EHF Puchar EHF: Azoty Puławy rozpoczynają grę w fazie grupowej

Piłkarki ręczne GTPR po raz drugi przegrały z tureckim zespołem Kastamonu Belediyesi GSK, który z bilansem pięciu zwycięstw i porażki zajął pierwsze miejsce w grupie C Pucharu EHF. 14 stycznia gdynianki uległy na wyjeździe 25:28, natomiast w rewanżu we własnej hali musiały po zaciętym meczu uznać wyższość rywalek 26:27. O porażce gospodyń przesądziła głównie bardzo krótka ławka rezerwowych.

Po wyrównanym początku - w 20. minucie był remis 7:7 - zaznaczyła się przewaga gdynianek, które zdobyły cztery bramki z rzędu (dwa z nich z rzutów karnych uzyskała Aleksandra Zych) i cztery minuty później wygrywały 11:7. W 27. minucie po rzucie Joanny Kozłowskiej było jeszcze 12:8 dla mistrzyń Polski, które zeszły jednak na przerwę mając w zapasie tylko jedno trafienie - było 13:12 dla GTPR.

Na początku drugiej połowie podopieczne trenera Giennadija Kamielina powiększyły przewagę i w 46. minucie po akcji Kozłowskiej prowadziły 21:17. Przyjezdne zdołały jednak odrobić straty i w 59. minucie na tablicy świetlnej pojawił się wynik 26:26.

Zwycięską bramkę dla Kastamonu Belediyesi GSK zdobyła w ostatniej minucie doświadczona rosyjska lewoskrzydłowa Jana Uskowa. Do remisu mogła jeszcze doprowadzić Patricia Machado-Matieli, ale rzut brazylijskiej rozgrywającej był niecelny.