Kyle Brodziak
Vince Dunn
Jaden Schwartz 30'13'' 38'8'' 59'57''

NHL: Tarasienko w formie. Koncert St. Louis Blues [SKRÓT]

Hokeiści Saint Louis Blues zagrali jak z nut. Wygrali z Winnipeg Jets 5:2 po dwóch bramkach Vladimira Tarasenki.
Hokej na lodzie, NHL: Winnipeg Jets – St. Louis Blues (skrót)
aaaa

W pierwszej tercji zabrakło bramek, choć z obu stron nie brakowało okazji. Jednak w obu drużynach jakby brakowało odpowiednio nastrojonych instrumentów do dobrej gry.

Drugi fragment meczu zaczął się koncertowo dla ekipy z Saint Louis. Błąd w szeregach obronnych przeciwników wykorzystał Vladimir Tarasenko mocnym uderzeniem pokonując Hellebuycka. Kolejne fałszywe nuty pojawiły się w grze Winnipeg kilka minut później. Niefrasobliwość w defensywie tym razem wykorzystało trio pod batutą trenera Mike'a Yeo. Schwartz podawał do Bortuzzo, który asystował Patrikowi Berglundowi i zrobiło się 2:0 dla Blues.

Orkiestra z Saint Louis podwyższyła wynik na 3:0 po upływie zaledwie minuty. Pierwsze skrzypce zagrali wtedy asystent - Alex Pietrangelo, i zdobywca bramki - Alexander Steel.

Hokeiści Winnipeg Jets przegrywając trzema bramkami zabrali się do odrabiania strat i po trafieniach Connora oraz Laine'a na tablicy wyników było już tylko 2:3 patrząc od strony gospodarzy. Jednak ostatnie 8 minut trzeciej tercji, to znów popis Blues - drugi gol w meczu Tarasenki i celny strzał do pustej bramki Schwartza. Saint Louis Blues z przytupem godnym poklasku pokonało finalnie Winnipeg Jets 5:2.