tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Jozak: cieszę się bardziej, niż gdyby to było 10:0

W piątek na boiska wrócili piłkarze polskiej Ekstraklasy. Tego dnia rozegrano kilka ciekawych potyczek, ale największe zainteresowanie budziło starcie Legii Warszawa z Zagłębiem Lubin. Zawodnicy ze stolicy wygrali o włos, co ogromnie cieszy ich trenera.
(fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Dwa karne w końcówce. Legia wyrwała zwycięstwo

Trener Legii, Romeo Jozak, nie krył zadowolenia z wyniku meczu. – Myślę, że nawet bez konferencji prasowej i bez mojego komentarza dziennikarze mają po takim meczu materiału na pięć dni. Jestem bardzo szczęśliwy z dzisiejszych trzech punktów. Nawet gdybyśmy wygrali 10:0 dzisiaj, nie byłbym tak szczęśliwy jak jestem teraz. – stwierdził.

Podczas zgrupowania pracowaliśmy nad stroną fizyczną, taktyczną, ale też psychologiczną. Kiedy dzisiaj rywal kazał nam dwa razy usiąść, my wstawaliśmy i zobaczyłem wtedy charakter mojego zespołu. Niektórzy zawodnicy zagrali dzisiaj w moim zespole po raz pierwszy i pokazali się z niezłej strony – dodał Chorwat.

Mniej szczęśliwy był szkoleniowiec Zagłębia, Mariusz Lewandowski. – Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo nerwowa. Nie wiem dlaczego zawodnicy wyszli na to spotkanie za bardzo zdenerwowani i Legia to wykorzystała. W drugiej połowie dokonaliśmy korekty i szybko strzeliliśmy gola, a później powinniśmy drugiego. Tak to jest w piłce nożnej, że jak nie strzelasz gola, to sam go tracisz. Legia była dzisiaj bardzo skuteczna. Dramaturgia była bardzo duża, do ostatnich minut. Dla nas to nauczka na przyszłość, jak się zachować w ostatnich sekundach spotkania – przyznał.

Wraca Ekstraklasa. Lech "harmonuje", Angulo dalej strzela
Zobacz także Dwa karne w końcówce. Legia wyrwała zwycięstwo

podobne informacje

Legia Warszawa przegrała z trzecioligowcem na zakończenie obozu w Portugalii

Rządy twardej ręki. Sa Pinto przeciw całemu światu

Ekstraklasa: Legia Warszawa wygrała kolejny sparing w Portugalii

Krzysztof Mączyński wolnym zawodnikiem. Legia rozwiązała umowę