Frans Nielsen 47'42''
Darren Helm 47'42''
Niklas Kronwall 2'13'' 49'54''

NHL: Brock Nelson bohaterem "Wyspiarzy"

Brock Nelson zdobył trzy gole w 20 minut, w tym w dogrywce, a New York Islanders pokonali u siebie Detroit Red Wings 7:6 w meczu ligi NHL. Do 50. minuty gospodarze przegrywali 2:5, a jednak skutecznie finiszowali i mogli wygrać nawet w regulaminowym czasie.
(fot. Getty Images)

PHL: GKS Tychy nie zwalnia tempa

Oprócz Nelsona (drugi hat-trick w karierze), na ogromne wyróżnienie zasłużył również występujący pierwszy sezon w NHL 20-letni Matthew Barzal, który zanotował aż pięć asyst. Po pierwszej tercji piątkowego spotkania goście prowadzili 3:0 po trafieniach, Martina Frka i Henrika Zetterberga, a dopiero po pół godzinie gry pierwszą bramkę dla "Wyspiarzy" strzelił Jordan Eberle.

Wielkie emocje czekały kibiców w trzeciej części rywalizacji, w której padło aż osiem goli. Nelson uzyskał kontaktową bramkę, ale później rywale dołożyli jeszcze dwie (Darren Helm, Mantha) i po 50 minutach było 5:2 dla "Czerwonych Skrzydeł" z Detroit. W tym momencie drużyna Islanders włączyła "szósty bieg", a jej hokeiści w zaledwie trzy minuty i 37 sekund aż cztery razy umieszczali krążek w bramce Red Wings. Kolejno byli to Nelson (55.), Anders Lee (56.), Nick Leddy (57.) i Josh Bailey (59.).

Wynik 6:5 pojawił się na tablicy, kiedy do końca pozostawało 1.49 min. Tyle czasu wystarczyło, aby przyjezdni za sprawą Mike'a Greena doprowadzili do dogrywki. W niej decydujące słowo należało do Nelsona i podającego mu Barzala.

W innym piątkowym meczu ligi NHL mistrzowie z dwóch ostatnich sezonów Pittsburgh Penguins przegrali na wyjeździe z Dallas Stars 3:4 po karnych, chociaż prowadzili 2:0. O triumfie gospodarzy przesądził Tyler Seguin, który strzelił też bramkę na 1:2.