0
3
3

Dobry występ Piszczka. Batshuayi znów skuteczny

Borussia Dortmund pokonała Hamburger SV 2:0 (0:0) w meczu 22. kolejki Bundesligi. Kibice zespołu z Zagłębia Ruhry powoli mogą zapominać o Pierre-Emericku Aubameyangu, który odszedł do Arsenalu. Wypożyczony w jego miejsce z Chelsea Michy Batshuayi zdobył kolejną bramkę. Z dobrej strony pokazał się Łukasz Piszczek.
Łukasz Piszczek i Douglas Santos (fot. PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL)

Bayern skupiskiem gwiazd. Nie każda jednak rozbłysła

Do Dortmundu przyjechał zespół, zajmujący miejsce w strefie spadkowej, więc jedynym zadaniem dla gospodarzy było pewne zwycięstwo. Pierwsza połowa sprawiła, że ta pewność mogła nieco zmaleć.

Jednak zaraz po przerwie przypomniał o sobie wspomniany belgijski napastnik. W 49. minucie trafił do bramki, ale spora w tym zasługa Christiana Pulisicia, który idealnie dograł koledze piłkę do pustej bramki. Batshuayi zdobył w ten sposób trzeciego gola w drugim meczu ligowym. Wcześniej dwa razy trafił z FC Koeln.

Borussia nie mogła być pewna wygranej do końca. Zwycięstwo przypieczętował w doliczonym czasie gry Mario Goetze, któremu asystował Andre Schuerrle.

Cały mecz w zespole gospodarzy rozegrał Łukasz Piszczek. Prawy obrońca wykazał się wysoką formą. Portal whoscored.com wystawił mu notę 8,1 w skali 1-10.

Pierwszy raz w tym sezonie zagrał Marco Reus. Niemiec, który z powodu kontuzji pauzował od majowego finału Pucharu Niemiec, wyszedł w pierwszym składzie i na boisku spędził 71 minut.