Swansea lepsze od Burnley. Fabiański z czystym kontem

Swansea zwyciężyło na własnym boisku z Burnley 1:0. W składzie gospodarzy wystąpił Łukasz Fabiański. Z kolei West Ham pokonał u siebie Watford 2:0. Podziałem punktów zakończyło się spotkanie między Stoke City, a Brighton. Crystal Palace bez Jarosława Jacha w składzie przegrało na wyjeździe z Evertonem 1:3.
Aaron Lennon i Martin Olsson (fot. Getty Images)

Kane bohaterem! Derby północnego Londynu dla Spurs

Zawodnicy Swansea są ostatnio w świetnej dyspozycji. Ostatnią porażkę w lidze angielskiej ponieśli na początku stycznia z Tottenhamem. Spotkanie z Burnley było dziewiątym z rzędu, które zakończyli bez przegranej. Świetnie w sobotnim spotkaniu spisał się bramkarz Reprezentacji Polski – Łukasz Fabiański – który zachował czyste konto. Wynik dopiero w końcówce spotkania precyzyjnym strzałem z linii 16. metra ustalił. Ki Sung-yong.

W kolejnym sobotnim starciu Crystal Palace przegrało na wyjeździe z Evertonem 1:3. Mimo że poza kadrą gości na to spotkanie znalazło się dwóch środkowych obrońców, szansy na wybiegnięcie na boisko nie otrzymał Jarosław Jach. W pierwszej połowie kibice nie doczekali się bramek. Z kolei w drugiej bramkarze czterokrotnie wyjmowali piłkę z siatki. Już w 46. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Gylfi Sigurdsson. Po trafieniu dołożyli Oumar Niasse i Tom Davies i było już 3:0 dla Evertonu. Honorowego gola z rzutu karnego strzelił Luka Milivojević.

W pozostałych sobotnich spotkaniach West Ham United pokonał u siebie Watford 2:0, a Stoke City podzieliło się punktami z Brighton. Ten mecz zakończył się rezultatem 1:1.

Żelazny: Jach sam wypisał się z mundialu, ale... rozumiem go