2
:
1
2:1
6'Robert Lewandowski
36'Thomas Mueller

Rekordowy Lewandowski. Trudna przeprawa Bayernu

W tym sezonie mecz u siebie jest dla Roberta Lewandowskiego równoznaczny ze strzelaniem goli. Polak zdobył bramkę w 11 z rzędu meczu u siebie, czym wyrównał rekord... Juppa Heynckesa z lat 70. Bayern Monachium wygrał z Schalke Gelsenkirchen 2:1 (2:1) w spotkaniu 22. kolejki Bundesligi.
Robert Lewandowski (fot. Getty)

Tak relacjonowaliśmy mecz Bayernu z Schalke

JAK PADŁY BRAMKI?

1:0 6 min. – Thomas Mueller uderzył mocno z dystansu. Piłkę podbił do góry Ralf Faehrmann. Jako pierwszy dopadł do niej Lewandowski i strzelił 19. gola w tym sezonie ligowym.
1:1 29. min. – piłkę dośrodkował Breel Embolo. Do strzału nożycami złożył się Leon Goretzka, ale nie trafił. Spadła pod nogi Franco Di Santo, który uderzył płasko do bramki.
2:1 36. min. – Arjen Robben zagrał prostopadle do Muellera, który z niemal zerowego kąta pokonał Faehrmanna. Wydaje się, że chciał dograć piłkę do Lewandowskiego. Kolejny błąd bramkarza Schalke.

"4-4-2": czy Robert Lewandowski może trafić do Realu? JAK MOGŁY PAŚĆ BRAMKI?

2' – Schalke mogło błyskawicznie objąć prowadzenie. Szybki atak gości. Sven Ulreich obronił strzał Breela Embolo, a potem Daniel Caligiuri uderzył wysoko nad bramką.
34' – Ribery rozpędził się, "nawinął" obrońcę i, co zaskakujące, nie strzelił, a spróbował podać do Robbena. Piłka po nodze obrońcy trafiła do Lewandowskiego, który jednak spudłował.
71' – świetna obrona Ulreicha po strzale Embolo z ok. 18 metrów. Najgroźniejsza akcja Schalke po przerwie.
73' – Lewandowski o krok od drugiego gola! Na czwartym metrze zablokował go jednak w ostatniej chwili Benjamin Stambouli.
86' – Javi Martinez oddał groźny strzał, ale... trafił Lewandowskiego. Niewiele brakowało, by po rykoszecie piłka wpadła do bramki. Przeleciała jednak obok.

JAK ZAGRAŁ LEWANDOWSKI?

Rozpoczął mecz znakomicie, bo już w 6. minucie wykazał się snajperskim wyczuciem i dobił strzał Muellera. W pierwszej połowie jeszcze kilkukrotnie próbował niepokoić bramkarza rywali, jednak w większości przypadków niecelnie. Mniej widoczny w drugiej części gry.