0
3
3

Angers – Monaco 0:3. Dwa gole Joveticia

Choć w Pjongczangu rywalizują specjaliści sportów zimowych, o olimpijską formę na luty zadbali też piłkarze AS Monaco. W sobotnim meczu 25. kolejki Ligue 1 rozbili na wyjeździe Angers 4:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Stevan Jovetić.
Kamil Glik (fot. Getty Images)

Liga Mistrzów w TVP. Hit w Walentynki

Po dwóch z rzędu trudnych ligowych spotkaniach – z Marsylią i Lyonem – w 25. kolejce piłkarzy z Księstwa czekało trochę łatwiejsze zadanie. Angers z trudem gromadzi kolejne punkty i w tabeli zajmuje miejsce tuż nad strefą spadkową.

Thomas Lemar (fot. Getty Images) Początek meczu ułożył się po myśli gości. Wszystko jednak za sprawą gracza gospodarzy. W 10. minucie przy dośrodkowaniu w pole karne jeden z obrońców zdecydował się ślizg, czym kompletnie zaskoczył Ludovica Butelle'a. Francuski bramkarz interweniował na tyle niefortunnie, że wpakował piłkę do własnej bramki.

Po golu gościom grało się łatwiej. Mieli wyraźną przewagę w posiadaniu piłki. Stwarzali też sobie kolejne okazje do podwyższenia prowadzenia.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 30. minucie Stevan Jovetić wykorzystał doskonałe podanie Adamy Diakhaby'ego, trafiając na 2:0.

Po przerwie na murawie stadionu w Angers działo się już mniej. Gracze Monaco wyprowadzili jednak dwa błyskawiczne ciosy między 65. i 71. minutą. Najpierw swoje drugie trafienie zaliczył Jovetić. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Andrea Raggi.

Kamil Glik rozegrał całe spotkanie. Polak ustrzegł się błędów. Trzeba jednak przyznać, że podobnie jak jego koledzy z defensywy nie miał tego dnia zbyt wiele pracy.

W następnej kolejce Monaco zmierzy się u siebie z Dijon. Luty zakończą wyjazdowym starciem z Tuluzą.