4
:
1
1:1
43'Jose Maria Callejon
54'Wallace (sam.)
56'Mario Rui
73'Dries Mertens

Udane wejście Zielińskiego. Napoli liderem

Napoli wygrało z Lazio Rzym 4:1 (1:1) w najciekawszym meczu 24. kolejki Serie A. Od początku drugiej połowy grał Piotr Zieliński, który miał udział przy dwóch golach. Dzięki wygranej drużyna Maurizio Sarriego utrzymała prowadzenie w tabeli.
Piotr Zieliński (fot. Getty)

Drużyna Salamona bez szans. Popis Milanu

We włoskiej ekstraklasie w walce o mistrzostwo liczą się tylko dwa zespoły. Po piątkowym zwycięstwie Juventusu nad Fiorentiną neapolitańczycy do powrotu na szczyt tabeli potrzebowali zwycięstwa. Czekało ich niełatwe zadanie, bo ich rywalem było zajmujące trzecią pozycję Lazio Rzym.

Już na początku stołeczny zespół postraszył gospodarzy. W rolę asystenta wcielił się najlepszy strzelec drużyny, Ciro Immobile. Dograł piłkę do Stefana de Vrija, a ten już w 3. minucie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Napoli zdołało odpowiedzieć dopiero po 40 minutach. Po podaniu Jorginho trafił Jose Callejon. Hiszpan pokazał się z dobrej strony także po przerwie, gdy po jego zagraniu do własnej bramki trafił Wallace.

W międzyczasie na boisko wszedł Zieliński, który zmienił Marka Hamsika. W 56. minucie znalazł się na linii strzału Mario Ruiego. Piłka odbiła się od Polaka i wpadła do bramki. Początkowo trafienie zaliczono Zielińskiemu, ale później przypisano je Portugalczykowi.

Wątpliwości nie było przy czwartej bramce. Reprezentant Polski doskonałym podaniem obsłużył Driesa Mertensa. Belg subtelnie trącił piłkę obok bramkarza, strzelając w ten sposób 15 gola w tym sezonie ligowym.