Paul LaDue
Dustin Brown 34'30'' 34'30''
Alex Iafallo

Emocje do ostatniej sekundy. Lightning lepsi od Kings

Przez większość spotkania rozgrywanego w Tampa Bay dominowali gospodarze. W trzeciej tercji Kings zdobyli dwa gole doprowadzając do nerwowej końcówki.
Hokej na lodzie, NHL: Tampa Bay Lightning – Los Angeles Kings (skrót)
fff

Zespół z Tampy, jak przystało na Błyskawice, błyskawicznie rozpoczął strzelanie. Kuemper nie zdążył nawet na dobre zająć miejsca między słupkami bramki Los Angeles Kings, a już musiał wyciągać krążek z siatki po potężnym uderzeniu Stevena Stamkosa. Na szczęście dla kibiców gości, już kilka minut później wyrównał Brodzinski skutecznie wykańczając efektowny kontratak hokeistów z Miasta Aniołów. Rozgrywający znakomite spotkanie Stamkos nie pozwolił, by pierwsza tercja zakończyła się remisem i po jego akcji z Coburnem, do bramki trafił na 2:1 Alexander Killorn.

Na początku drugiej odsłony na 3:1 dla gospodarzy podwyższył Cedric Paquette. Kolejny, stracony gol musiał wpłynąć na frustrację znanego z nieładnych fauli Dustina Browna z "królewskiej drużyny", który brutalnie, bez królewskich manier potraktował Sergaczjowa. Brown słusznie został ukarany pięciominutową karą, co skwapliwie wykorzystali gracze Tampy. Krótko po rozpoczęciu gry w przewadze czwartego gola dla Lightning strzelił niezawodny Nikita Kuczerow.

W ostatnich dwudziestu minutach spotkania hokeiści z Los Angeles zdobyli dwa gole z rzędu bez odpowiedzi rywali i z pewnego prowadzenia gospodarzy, nagle zrobiło się nerwowo. W ostatniej sekundzie meczu bramkarz Tampy - Vasilewski - obronił strzał Doughty'ego, utrzymując ostatecznie wynik 4:3 dla swojej drużyny.

Hokej na lodzie, NHL: Tampa Bay Lightning – Los Angeles Kings (mecz)