9 Viktor Glatthard 1
20 Sven Krainer
10 Thomas Matthias Lanz 1

Puchar EHF: udana inauguracja! Azoty liderem grupy

Piłkarze ręczni Azotów Puławy rozpoczęli od zwycięstwa rywalizację w Pucharze EHF. W lubelskiej hali Globus pokonali 31:29 (17:14) szwajcarski Wacker Thun. Zwycięstwo sprawiło, że po pierwszej serii gier puławianie są liderem grupy D.
Bartosz Jurecki (fot. PAP)

Na pierwszego gola kibice musieli czekać aż blisko sześć minut! Wynik otworzyli faworyzowani piłkarze Daniela Waszkiewicza.

Puławianie prowadzili aż do osiemnastej minuty. Wtedy goście doprowadzili do remisu 8:8, ale to nie wybiło z rytmu zawodników Azotów. Po kilku szybkich, dobrze rozegranych akcjach na przerwę schodzili prowadząc 17:14.

Drugą połowę zaczęli jednak bardzo źle i znów pozwolili się dogonić zawodnikom Wacker Thun. Na szczęście tylko dogonić, a nie przegonić.

Jurecki przypieczętowuje zwycięstwo

Po kilkunastu minutach "przeciągania liny", podczas których obie drużyny miały problemy z rzucaniem goli wreszcie obudziły się Azoty. Zawodnicy Waszkiewicza objęli prowadzenie 19:18 i nie oddali go już do końca meczu. Ostatecznie zwyciężyli 31:29.

– Lepszego debiutu w tym rozgrywkach nie mogliśmy sobie wymarzyć. Myślę, że nasze morale pójdą w górę – powiedział Krzysztof Łyżwa, rozgrywający Azotów.

Bardzo się cieszymy z tak udanego początku, ale ten mecz pokazał nam również, jak trudne to będą rozgrywki. Na pewno czeka nas w Lublinie parę fajnych spotkań – podsumował trener Waszkiewicz.

W drugim spotkaniu grupy D Chambery Savoive zremisowało 30:30 z Granollers.

Jurecki: bramkarz kilka razy uratował nam skórę