tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Paweł Wojciechowski najlepszy w Szczecinie. Minimum na MŚ wypełnione

Paweł Wojciechowski – z wynikiem 5,78 m – wygrał mityng w skoku o tyczce w Szczecinie. Tym samym wypełnił minimum na halowe mistrzostwa świata i może już szykować formę na start w Birmingham. – Kosztowało mnie to dużo nerwów, spadł mi kamień z serca. Na początku sezonu zmieniłem tyczki i wybiło mnie to z rytmu – skomentował. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Lisek.
Zwycięski skok Pawła Wojciechowskiego. Polak z minimum na MŚ
Paweł Wojciechowski (fot. Getty)

Rekordowy wynik Justyny Święty-Ersetic na 300 metrów

Od początku konkurs w Szczecinie układał się po myśli Pawła Wojciechowskiego. Bez strącenia przeszedł przez pięć wysokości – pokonał odpowiednio: 5,31, 5,46, 5,61, 5,71 i 5,78. Tym samym w końcu uzyskał minimum na marcowe mistrzostwa świata w Birmingham.

– Na początku sezonu zmieniłem tyczki i wybiło mnie to z rytmu. Jestem tu, gdzie chciałem być. Ten skok wyglądał obiecująco, choć nie jest to jeszcze najlepsza próba. Kosztowało mnie to dużo nerwów, dzisiaj spadł mi kamień z serca. W końcu osiągnąłem 5,78, emocje trzeba sobie dawkować. Zostawię coś na mistrzostwa świata – powiedział zadowolony triumfator.

Trzecie miejsce z wynikiem 5,71 zajął faworyt miejscowych, Piotr Lisek. Polaków rozdzielił Shawnacy Barber. Rudowłosy Kanadyjczyk, czempion globu z Pekinu, walczył do samego końca i ostatecznie zatrzymał się na tym samym rezultacie, co Wojciechowski. Tuż za podium wylądował Amerykanin Sam Kendricks.

W konkursie kobiet na uwagę zasługiwała świetnie spisująca się w tym sezonie halowym młoda Anna Łyko. Po zdobyciu w piątek tytułu halowej mistrzyni Polski do lat 18 oraz uzyskaniu rekordowego 4,10 dziś w szczecińskiej Netto Arenie najlepszy wynik w historii wyśrubowała do poziomu 4,11. Zajęła w konkursie czwarte miejsce wspólnie z dwiema koleżankami z kadry – Agnieszką Kaszubą i Kamilą Przybyłą. Wygrała Angelica Moser – 4,41.

Halowe MŚ w Birmingham odbędą się w marcu. Już 15 lutego (w czwartek) wystartuje Copernicus Cup w Toruniu. Transmisja w TVP 2, sport.tvp.pl i aplikacji mobilnej.

Kszczot pierwszy, Lisek i Haratyk drudzy w Madrycie

podobne informacje

Koniec wakacji lekkoatletów. "Zakwasy dają znać o sobie"

Karbowiak i Gosk najszybsi w warszawskim Biegu Niepodległości

Najlepsza z najlepszych. Wspomnienie królowej lekkiej atletyki

Najlepsi z najlepszych. Wybierz polskiego lekkoatletę roku