77 Piotr Tomasik 80'
  Leszek Ojrzyński
  Nenad Bjelica

Arka Gdynia – Lech Poznań 0:0. Kiepska forma Kolejorza

Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Arką Gdynia 0:0 w ramach 22. kolejki Lotto Ekstraklasy. Tym samym Kolejorz utrzymał co prawda drugie miejsce w tabeli, ale ma już cztery punkty straty do Legii Warszawa.
Mateusz Szwoch i Darko Jevtic (fot. PAP/Adam Warżawa)

Bruk-Bet Termalica – Korona Kielce 0:3. Nokaut niecieczan

Z pozyskanych w przerwie zimowej zawodników w wyjściowym składzie pojawił się tylko jeden – trener Arki Leszek Ojrzyński zdecydował się wystawić ukraińskiego środkowego pomocnika Andrija Bogdanowa. Z kolei nowi piłkarze Lecha: napastnicy Ukrainiec Ołeksij Chobłenko i Bośniak Elvir Koljic oraz obrońcy Norweg Thomas Rogne i Piotr Tomasik zasiedli na ławce rezerwowych.

W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli goście, ale nie potrafili wypracować sobie dogodnej sytuacji do objęcia prowadzenia. Zdecydowanie groźniejsze były natomiast ataki gospodarzy. W 10. minucie Hiszpan Ruben Jurado zamiast zdecydować się na strzał podawał wzdłuż bramki i okazja została zaprzepaszczona. Z kolei w 23. minucie uderzenie z dystansu Adama Marciniaka z trudem obronił Jasmin Buric.

Najbliżsi szczęście gdynianie byli jednak w 40. minucie, kiedy w finale składnej kontry Gruzin Luka Zarandia posłał piłkę tuż obok słupka bramki Lecha.

(fot. PAP/Adam Warżawa)

Druga połowa także toczyła się pod dyktando poznaniaków. W 51. minucie nieznacznie spudłował Duńczyk Christian Gytkjaer, a 20. minut później Arkę od straty gola uratował łotewski bramkarz Pavels Steinbors, który wykazał się świetnym refleksem po strzale z bliska Emira Dilavera.

Gospodarze zrewanżowali się uderzeniami Mateusza Szwocha w 76. oraz Grzegorza Piesio w 81. minucie, które na róg wybił golkiper "Kolejorza". W ostatniej minucie doliczonego czasu po rzucie wolnym Darko Jevtica Rafał Janicki znalazł się sam przed Steinborsem, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Jest to jedyny mecz 22. kolejki, w którym nie padła bramka. Na zakończenie tej serii w poniedziałek Piast Gliwice podejmie Jagiellonię Białystok.