44 Dean Bombac
1 Sławomir Szmal
45 Darko Dukic

Stracona szansa Vive. Słodko-gorzki remis

Było tak blisko! Piłkarze ręczni Vive Kielce prowadzili prawie przez całe spotkanie z niemieckim Flensburgiem, ale ostatecznie zremisowali 32:32 (21:17). Punkt uratował skrzydłowy Blaz Janc, który rzucił bramkę kilka sekund przed zakończeniem meczu.
Uros Zorman (fot. PAP/EPA)

Puchar EHF: udany debiut. Azoty liderem grupy

Kielczanie – mimo wyrównania w ostatnich sekundach – mogą czuć duży niedosyt. Po dziewiętnastu minutach prowadzili różnicą sześciu goli.

Bardzo dobrze grał Michał Jurecki, który w całym meczu rzucił aż siedem bramek. Wtórowali mu Alex Dujszebajew oraz Marko Mamić. Kilkoma świetnymi interwencjami popisał się również Sławomir Szmal.

Kłopoty piłkarzy Dujszebajewa zaczęły się w drugiej połowie. Im bliżej było końca meczu, tym ich prowadzenie topniało. W drużynie gospodarzy wyróżniał się Rasmus Lauge Schmidt.

(fot. PAP/EPA)

Na kilkanaście minut przed końcem spotkania Vive prowadziło 31:27, ale Flensburg nie ustawał w atakach. Skuteczność w ofensywie oraz kilka świetnych interwencji bramkarza sprawiło, że tuż przed końcem gospodarze doprowadzili do remisu 31:31, a chwilę później wyszli na prowadzenie.

Na szczęście gościom udało się uratować remis. Tuż przed końcową syreną skutecznym rzutem ze skrzydła popisał się Janc.

Kielczanie po raz drugi w rywalizacji z Flensburgiem nie wykorzystali wyraźnego prowadzenia. W czwartej serii gier dali się dogonić mimo sześciu bramek przewagi i ostatecznie również zremisowali. To trzeci remis polskiego zespołu w tych rozgrywkach, który ma na swoim koncie także trzy zwycięstwa i pięć porażek.

SG Flensburg-Handewitt - PGE VIVE Kielce 32:32 (17:21)

SG Flensburg-Handewitt: Mattias Andersson, Kevin Moller - Rasmus Lauge Szmidt 9, Anders Zachariassen 6, Lasse Svan 5, Hampus Wanne 5, Kentin Mahe 3, Magnus Rod 2, Holger Glandorf 1, Jim Gottfridsson 1, Thomas Mogensen, Simon Jeppsson, Marius Steinhauser, Henrik Toft Hansen, Tobias Karlsson

PGE VIVE Kielce: Sławomir Szmal, Filip Ivić - Michał Jurecki 8, Manuel Strlek 5, Julen Aginagalde 4, Karol Bielecki 4, Marko Mamić 3, Blaz Janc 3, Darko Djukić 2, Alex Dujszebajew 2, Uros Zorman 1, Mateusz Jachlewski, Krzysztof Lijewski, Mariusz Jurkiewicz, Dean Bombac, Bartłomiej Bis.

Kary: Flensburg - 8 min. VIVE - 6 min.

Krzysztof Lijewski: Wenta chce pomóc? Życzę mu jak najlepiej