Ostatnie karty w PHL rozdane. Czas na play-offy!

W najciekawszym meczu ostatniej kolejki sezonu zasadniczego Polskiej Hokej Ligi TatrySki Podhale Nowy Targ pokonało 3:2 (0:0, 2:2, 1:0) JKH GKS Jastrzębie. Dzięki wygranej Szarotki zajęły czwarte miejsce w tabeli.
Karol Kisielewski (L) i Oskar Jaśkiewicz (fot. PAP/Krzysztof Świderski)

Przed niedzielnym spotkaniem było wiadome, że oba zespoły spotkają się w ćwierćfinale rozgrywek, ale nierozstrzygnięta pozostawała kwestia, kto rozpocznie rywalizację przed własną publicznością. Po pierwszej tercji ta kwestia nadal pozostawała niewiadomą.

Strzelanie rozpoczęło się jednak już po pierwszej przerwie kiedy wynik dla gości otworzył Tomasz Kulas. Następnie do głosu doszli hokeiści Szarotek. Za sprawą Damiana Tomasika doprowadzili do remisu, a po strzale Krzysztofa Zapały wyszli na prowadzeni. W trzeciej tercji wynik ustalił Rosjanin Sergei Ogorodnikow.

Bójka między zawodnikami GKS Tychy i Tauronu KH GKS Katowice (fot. PAP/Andrzej Grygiel) Drużyny z miejsc od pierwszego do szóstego zapewniły sobie grę w ćwierćfinałach - pierwszą lokatę wywalczył GKS Tychy (97 pkt), który o 15 punktów wyprzedził GKS Katowice, a o 22 punkty Cracovię. W pierwszej szóstce znalazły się także: Podhale (70 pkt), GKS Jastrzębie (67 pkt) i Unia (54 pkt). Zespoły z miejsc od 7 do 10 powalczą o prawo gry w pierwszej ósemce. Przegrani będą rywalizować o utrzymanie.

TatrySki Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Bramki:
0:1 Tomasz Kulas (21), 1:1 Damian Tomasik (30), 2:1 Krzysztof Zapała (37), 2:2 Kamil Wróbel (39), 3:2 Siergiej Ogorodnikow (57)
Kary: Podhale - 10, JKH - 18 minut
Widzów: 1250

GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 4:2 (0:0, 0:0, 4:2).
Bramki:
0:1 Radosław Sawicki (41), 0:2 Radosław Sawicki (48), 1:2 Gleb Klimienko (49), 2:2 Jarosław Rzeszutko (49), 3:2 Filip Komorski (54), 4:2 Jarosław Rzeszutko (59)
Kary: GKS Tychy - 41 minut, w tym kara meczu Jakub Witecki, GKS Katowice - 51 minut, w tym kara meczu Andrej Themar i 10 minut Marek Strzyżowski
Widzów: 2200

TMH Polonia Bytom - Unia Oświęcim 4:3 po dogrywce (0:1, 0:1, 3:1 - 1:0)
Bramki:
0:1 Peter Bezuska (19), 0:2 Ondrej Kasperlik (27), 1:2 Łukasz Krzemień (44), 1:3 Patryk Malicki (48), 2:3 David Turon (53), 3:3 Bartłomiej Stępień (59), 4:3 Błażej Salamon (63)
Kary: po 16 minut
Widzów: 200

Comarch Cracovia Kraków - Automatyka Gdańsk 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Bramki:
1:0 Rafał Dutka (48), 2:0 Krystian Dziubiński (53-karny), 3:0 Petr Kalus (59)
Kary: Cracovia - 29 minut, w tym kara meczu 20 minut dla Macieja Urbanowicza, Automatyka - 12 minut, w tym kara 10 minut dla Josefa Vitka za niesportowe zachowanie)