0
3
3

Premier League: porażka Manchesteru, wygrana Liverpoolu

Manchester United niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Newcastle United 0:1 w niedzielnym meczu 27. kolejki angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Wyjazdowe zwycięstwo odniósł Liverpool, który pokonał Southampton 2:0.
Piłkarze Manchesteru United (fot. Getty Images)

Trwa dobra passa Sampdorii

"Czerwone Diabły" piątą w sezonie porażkę poniosły po golu Szkota Matta Ritchiego w 65. minucie. Jednym z bohaterów gospodarzy był debiutujący w bramce Martin Dubravka, który do końca sezonu został wypożyczony ze Sparty Praga. Na 29-letniego słowackiego bramkarza sposobu nie mogli znaleźć m.in. Anthony Martial, Romelu Lukaku i Alexis Sanchez.

Według mnie moglibyśmy tutaj grać nawet 10 godzin, a i tak nie zdobylibyśmy bramki. Newcastle zagrało jak o życie i tak też się broniło. Bogowie futbolu wyraźnie byli po ich stronie. Nasi rywale muszą się czuć niesamowicie po tym, jak dali z siebie absolutnie wszystko. Przy stanie 0:0 mieliśmy kilka okazji bramkowych. Alexis miał otwartą drogę do siatki, a w ostatnich 20-25 minutach mieliśmy niezliczone szanse. Dwa pudła Martiala były niewiarygodne – powiedział po spotkaniu trener "Czerwonych Diabłów" Jose Mourinho.

Po tej porażce Manchester United traci 16 punktów do prowadzącego Manchesteru City.

Dusan Tadic w starciu z Virgilem van Dijkiem (fot. Getty Images) W innym niedzielnym meczu Liverpool pokonał na wyjeździe Southampton 2:0. Goście wyszli na prowadzenie już w szóstej minucie, kiedy Roberto Firmino wykorzystał podanie Mohameda Salaha. Role odwróciły się trzy minuty przed przerwą, kiedy po wymianie piłki do bramki trafił Egipcjanin. To był jego 22. gol w sezonie.

Zaprezentowaliśmy się dojrzale. Nie zagraliśmy w dobrym tempie, ale strzeliliśmy dwie piękne bramki, a mogliśmy więcej. Zasłużyliśmy na trzy punkty, zachowaliśmy czyste konto. Mogliśmy rozstrzygnąć ten mecz wcześniej – przyznał trener "The Reds" Juergen Klopp.

Liverpool z 54 punktami zajmuje trzecie miejsce w tabeli i traci dwa do MU.

W trzecim niedzielnym meczu AFC Bournemouth, niepokonane w poprzednich siedmiu kolejkach, przegrało na wyjeździe z Huddersfield Town 1:4. Beniaminek wygrał po raz pierwszy od 16 grudnia. Rezerwowym bramkarzem gości był Artur Boruc.