0
3
3

Serie A: bramka Guilherme

Były zawodnik Legii Warszawa Brazylijczyk Guilherme strzelił pierwszego gola dla Benevento, ale jego zespół przegrał na wyjeździe z Romą 2:5 w ostatnim meczu 24. kolejki Serie A.
(fot. PAP/EPA)

Brazylijczyk mógł wpisać się na listę strzelców przed tygodniem. W meczu z Napoli (0:2) Guilherme miał egzekwować rzut karny, ale sędzia po użyciu systemu VAR zmienił decyzję i nie podyktował "jedenastki".

Guilherme, który nie przedłużył kontraktu z Legią i zimą przeniósł się do outsidera Serie A, popisał się efektowną akcją w polu karnym gospodarzy w siódmej minucie i pokonał bramkarza gospodarzy płaskim strzałem w tzw. długi róg. W 26. minucie wyrównał Federico Fazio, ale gospodarzom schodzącym na przerwę towarzyszyły gwizdy miejscowych kibiców.

Po zmianie stron stołeczny zespół był już bardziej skuteczny. W 59. minucie po strzale głową do bramki trafił Bośniak Edin Dżeko. Natomiast później dwie bramki zdobył Turek Cengiz Under (62. i 75.). W 76. minucie goście zdobyli drugą bramkę w tym meczu. Strzelcem był Enrico Brignola, ale akcję rozpoczął Guilherme. W końcówce spotkania wynik na 5:2 ustalił Francuz Gregoire Defrel, który wykorzystał rzut karny.

Benevento z siedmioma punktami pozostało na dnie tabeli i aż 14 dzieli ten zespół od tzw. bezpiecznej strefy. Roma (47 pkt) awansowała na czwarte miejsce i do jednego punktu zmniejszyła stratę do trzeciego Interu.