Grali kadrowicze: rekord "Lewego", świetna zmiana Zielińskiego

W minionym tygodniu reprezentanci Polski rozegrali kolejne mecze w klubach. Kolejnego gola na niemieckich boiskach strzelił Robert Lewandowski, a świetną zmianę w Neapolu dał Piotr Zieliński, który odmienił grę zespołu z San Paolo.
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Znamy dwóch kolejnych rywali kadry Nawałki

Lewandowski wyrównał rekord swojego trenera, Juppa Heynckesa. Polak strzelał gole w ostatnich 11 meczach przed własną publicznością, a w ten weekend pomógł w zwycięstwie z Schalke (2:1).

Piotr Zieliński w tym sezonie zazwyczaj pojawiał się w końcówkach spotkań, lecz w sobotę Maurizio Sarri wpuścił go aż na 45 minut. Rozegrał świetne zawody, popisał się piękna asystą a dzięki jego grze Napoli odwróciło losy spotkania z Lazio.

Kamil Glik (fot. Getty Images) BRAMKARZE:

Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut w meczu z Burnley (1:0), ocena WhoScored.com: 7,1 (skala 1-10)
Łukasz Skorupski (AS Roma) – na ławce w meczu z Benevento (5:2)
Wojciech Szczęsny (Juventus) – na ławce w meczu z Fiorentiną (2:0)

OBROŃCY:

Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Hellas (2:0), ocena WhoScored.com: 7,4 (skala 1-10)
Thiago Cionek (SPAL) – poza kadrą w meczu z Milanem (0:4)
Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut w meczu z Amiens (4:0), ocena WhoScored.com: 7,2 (skala 1-10)
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – przerwa w lidze ukraińskiej do 17 lutego
Jarosław Jach (KGHM Zagłębie Lubin) – poza kadrą w meczu z Evertonem (1:3)
Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) – 90 minut w meczu z Zagłębiem Lubin (3:2)
Michał Pazdan (Legia Warszawa) – 90 minut w meczu z Zagłębiem Lubin (3:2)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – 90 minut w meczu z HSV (2:0), ocena WhoScored.com: 8,1 (skala 1-10)
Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) – minuta w meczu z Borussią Moenchengladbach (1:0)

Karol Linetty w starciu z Rolando Aaronsem (fot. PAP/EPA) POMOCNICY:

Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – poza kadrą w meczu z Werderem Brema (1:3) z powodu kontuzji
Bartosz Kapustka (Freiburg) – poza kadrą w meczu z Hannoverem (1:2)
Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) – przerwa w lidze bułgarskiej do 17 lutego
Kamil Grosicki (Hull City) – poza kadrą w meczu z Nottingham (2:0) z powodu kontuzji
Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion) – mecz z Chelsea w poniedziałek
Karol Linetty (Sampdoria Genua) – 90 minut w meczu z Hellas (2:0), ocena WhoScored.com: 7.5 (skala 1-10)
Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) – przerwa w lidze rosyjskiej do 2 marca
Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) – 90 minut w meczu z Wolverhampton (1:0), ocena WhoScored.com: 7.3 (skala 1-10)
Piotr Zieliński (Napoli) – 45 minut i asysta w meczu z Lazio (4:1), ocena WhoScored.com: 7,5 (skala 1-10)
Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok) – mecz z Piastem Gliwice w poniedziałek
Jakub Żurkowski (Górnik Zabrze) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Wisłą Płock (2:4)
Damian Kądzior (Górnik Zabrze) – 79 minut i gol w meczu Wisłą Płock (2:4)
Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze) – 35 minut w meczu Wisłą Płock (2:4)
Maciej Makuszewski (Lech Poznań) – przechodzi rehabilitację po kontuzji kolana
Rafał Wolski (Lechia Gdańsk) – poza kadrą w meczu z Wisłą Kraków (1:1)
Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa) – 90 minut w meczu z Zagłębiem Lubin (3:2)

NAPASTNICY:

Robert Lewandowski (Bayern Monachium)90 minut i gol w meczu z Schalke (2:1)
Mariusz Stępiński (Chievo Werona) – na ławce w meczu z Genoą (0:1)
Kamil Wilczek (Broendby) – 90 minut i gol w meczu z Lyngby
Jakub Świerczok (Łudogorec Razgrad) – przerwa w rozgrywkach ligi bułgarskiej do połowy lutego
Łukasz Teodorczyk (Anderlecht Bruksela) – 45 minut w meczu z Oostende (0:2)
Dawid Kownacki (Sampdoria) – 31 minut w meczu z Hellas (2:0), ocena WhoScored.com: 6.7 (skala 1-10)