tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Znamy wyniki kwalifikacji ESL Mistrzostw Polski w CS:GO i LoL

Awans do zamkniętych kwalifikacji ESL Mistrzostw Polski w sezonie 16. przypadł zaszczytem tylko czterem ze 152 drużyn CS:GO.
(fot. Facebook)

Trwają kwalifikację do Mistrzostw Polski ESL


Dobiegły końca kwalifikacje do zamkniętych ESL Mistrzostw Polski w Counter Strike: Global Offensive i w do zasadniczego sezonu w grze League of Legends.

League of Legends
Kwalifikacje w LoL-u dotyczyły awansu do zasadniczego sezonu ESL Mistrzostw Polski, w którym pula nagród wynosi aż 80 tysięcy złotych. Miejsca rozgrywkach czekają tylko na dwie drużyny, które w sześciu otwartych turniejach były w stanie zgromadzić największą liczbę punktów rankingowych.
W przypadku LoL-a obowiązującym formatem był BO1 i tylko jedna mapa, Summoner’s Rift. Tylko osiem z 42. drużyn ma szansę na dostanie się do zamkniętych kwalifikacji. Oczywiście za nami dopiero trzeci turniej kwalifikacyjny i przed nami jeszcze trzy serie spotkań. W finale tego dnia stanęły drużyny Team DPD oraz Kiss yourself. Najlepszą grupą okazał się Team DPD.

Counter Strike Global Offensive
Do udziału w turnieju zgłosiło się aż 177 drużyn, 152 z nich potwierdzono. Rozgrywki prowadzone były w trybie 5on5, a w puli map znalazły się: Inferno, Nuke, Overpass, Mirage, Cache, Cobblestone i Train. Tylko cztery teamy z ponad setki zapisanych mogły awansować do zamkniętych kwalifikacji. Triumfatorami 16 kwalifikacji były teamy: EFBIJAJ, Orzeszek123, ParagraphCrew oraz Pompa Team.