tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Fani oburzeni harmonogramem ESL One

Organizatorzy ESL One Katowice Major w Dotę2 spotkali się z ogromnym niezadowoleniem ze strony widzów. Harmonogram katowickiego Majora nie przypadł do gustu wielu fanom tytułu.
(fot. ESL)

AGO nie zagra na IEM Katowice


Wszystko przez rozplanowanie fazy zasadniczej turnieju. Według oficjalnej rozpiski, całość zostanie rozegrana w zaledwie dwa dni. Wiele osób argumentowało to sporym wydatkiem, żeby móc cieszyć się widowiskiem tylko 24 i 25 lutego.

W sobotę 24 lutego będzie można oglądać tylko jeden ćwierćfinał i oba półfinały. Frustracja fanów znalazła ujście na portalu reddit, gdzie wypowiedzieli się także przedstawiciele ESL. Ci ostatni zapewnili, że rozważą niektóre opcje, aby załagodzić sytuację i ulepszyć widowisko dla widzów, którzy chcą fizycznie pojawić się w katowickim Spodku. Jest zatem bardzo prawdopodobne, że harmonogram ulegnie zmianie, a społeczność dalej będzie dobrze żyła z ESL.

To nie pierwszy raz, kiedy ESL otrzymuje bardzo negatywne komentarze na temat swoich działań. Niedawno firma zdecydowała się na strumieniowanie organizowanych przez siebie turniejów wyłącznie za pośrednictwem portalu Facebook. Użytkownicy Dota2 skrytykowali ten pomysł, a ESL ostatecznie przeprosiło w oficjalnym komunikacie, co polubownie zażegnało konflikt.