tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kolejny transfer Legii Warszawa. Tym razem bramkarz

Mimo że piłkarze Ekstraklasy rozpoczęli już zmagania w ramach rundy wiosennej, Legia wciąż szuka wzmocnień. Mistrzowie Polski w poniedziałek zakontraktowali bowiem kolejnego bramkarza.
PIŁKARZE LEGII (FOT. PAP/MACIEJ KULCZYŃSKI)

Jozak: cieszę się bardziej, niż gdyby to było 10:0

Roczną umowę z Legią podpisał w poniedziałek Vjacheslavs Kudrjavcevs. 19-letni Łotysz ma jednak opcję przedłużenia kontraktu o dwa i pół roku.

Kudrjavcevsa już kilka miesięcy temu wypatrzył trener bramkarzy w klubie z Łazienkowskiej, Wojciech Kowalewski. – To młody, inteligentny chłopak, który mówi w kilku językach. Bardzo szybko się uczy, doskonalimy jego umiejętności, on też jest świadomy naszych oczekiwań. W Legii może się świetnie rozwinąć – stwierdził cytowany przez oficjalną stronę Legii.

Jak dotychczas, 19-latek grał tylko w klubach z ojczyzny. Karierę rozpoczął w FK Tukums, a potem reprezentował jeszcze barwy Babite, Jurmali i Ryga FC.

Tym samym warszawiacy mają w kadrze trzech zawodników mogących występować między słupkami. To Arkadiusz Malarz, Radosław Cierzniak oraz właśnie Kudrjavcevs. Wypożyczony do Stali Mielec jest natomiast Radosław Majecki.

podobne informacje

Kolejne ruchy na Łazienkowskiej. Legia pozbyła się napastnika

Wiosna czasem weryfikacji. Ekstraklasa wraca na boiska

Eduardo: znamy się. Mieszkałem u Lewandowskiego

Dominik Nagy wypożyczony z Legii