tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kolejny transfer Legii Warszawa. Tym razem bramkarz

Mimo że piłkarze Ekstraklasy rozpoczęli już zmagania w ramach rundy wiosennej, Legia wciąż szuka wzmocnień. Mistrzowie Polski w poniedziałek zakontraktowali bowiem kolejnego bramkarza.
PIŁKARZE LEGII (FOT. PAP/MACIEJ KULCZYŃSKI)

Jozak: cieszę się bardziej, niż gdyby to było 10:0

Roczną umowę z Legią podpisał w poniedziałek Vjacheslavs Kudrjavcevs. 19-letni Łotysz ma jednak opcję przedłużenia kontraktu o dwa i pół roku.

Kudrjavcevsa już kilka miesięcy temu wypatrzył trener bramkarzy w klubie z Łazienkowskiej, Wojciech Kowalewski. – To młody, inteligentny chłopak, który mówi w kilku językach. Bardzo szybko się uczy, doskonalimy jego umiejętności, on też jest świadomy naszych oczekiwań. W Legii może się świetnie rozwinąć – stwierdził cytowany przez oficjalną stronę Legii.

Jak dotychczas, 19-latek grał tylko w klubach z ojczyzny. Karierę rozpoczął w FK Tukums, a potem reprezentował jeszcze barwy Babite, Jurmali i Ryga FC.

Tym samym warszawiacy mają w kadrze trzech zawodników mogących występować między słupkami. To Arkadiusz Malarz, Radosław Cierzniak oraz właśnie Kudrjavcevs. Wypożyczony do Stali Mielec jest natomiast Radosław Majecki.

podobne informacje

Liga Europejska: kompromitacja w Luksemburgu. Internet kpi z Legii

Liga Europejska: Jagiellonia, Lech i Legia poznają potencjalnych rywali

Chciała go Legia. Objął niemieckiego drugoligowca

Czerwiński podpisał umowę z Piastem Gliwice