3. runda
Centre Court, Khalifa International Tennis and Squash Complex
Katar

Kuriozalny błąd sędzi. Radwańska w 2. rundzie

Agnieszka Radwańska pokonała Monę Barthel 3:6, 6:3, 7:5 i awansowała do 2. rundy turnieju Qatar Total Open w Doha. W kolejnym spotkaniu rywalką Polki będzie Cagla Buyukakcay lub znakomicie spisująca się w ostatnich dniach Petra Kvitova. Transmisje z zawodów w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
"Niesamowita historia". Niecodzienny błąd sędzi w meczu Radwańskiej
Agnieszka Radwańska (fot. Getty Images)

PUCHAR DAVISA: DUŻE SZANSE NA POWRÓT DO GRUPY I

PIERWSZY SET

Po dwóch mało ciekawych gemach w trzecim kibice byli świadkami niezwykle wyrównanej walki. Ostatecznie po ośmiu równowagach wygrała go Barthel, jednak po kilku minutach to Niemka jako pierwsza została przełamana. Niestety od stanu 3:2 dla Radwańskiej Polka nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Cztery kolejne gemy na swoim koncie zapisała Niemka, która zakończyła seta asem.

Barthel w pełni zasłużenie wygrała otwierającą partię. Zresztą wystarczy rzucić okiem na statystyki – Niemka popisała się 25 wygrywającymi uderzeniami (przy jedenastu niewymuszonych błędów), a Radwańska tylko sześcioma (dwa niewymuszone błędy).

DRUGI SET

Niemka po znakomitym pierwszym secie, w drugim nie przypominała zawodniczki sprzed kilku minut. Radwańska bez większych problemów dwa razy odebrał podanie rywalce i szybko odskoczyła na 4:0. Co prawda Barthel zdołała odrobić stratę jednego przełamania, ale na więcej krakowianka jej już nie pozwoliła.

Barthel nadal dyktowała warunki, jednak w tej części gry w najważniejszych momentach to Radwańska zachowała więcej zimnej krwi. Polka poprawiła także znacznie statystyki – dziesięć "winnersów" przy zaledwie trzech błędach. Na taką grę przeciwniczka nie znalazła odpowiedzi.

TRZECI SET

Radwańska w drugim gemie obroniła dwa break pointy, a w trzecim sama dobrała się do serwisu Barthel. Jak się okazało to był kluczowy moment tego seta i całego spotkania. Niecodzienne rzeczy działy się z kolei w siódmym gemie – sędzia popełniła błąd, autowe zagranie Niemki uznała jako dobre i po chwili na tablicy wyników pokazał się wynik 4:3.

Krakowianka szybko zorientowała się, że coś jest nie tak i po kilku minutach dyskusji wywalczyła swoje – panie wróciły na kort, gema ostatecznie wygrała nasza reprezentantka i zamiast 4:3 zrobiło się 5:2. W końcówce emocji także nie zabrakło – Polka nie wykorzystał w sumie dziewięciu piłek meczowych, ale na szczęście przy dziesiątej postawiła kropkę nad "i".

Co ciekawe to było trzecie spotkanie obu pań i trzecie, w którym Barthel po wygraniu pierwszego seta przegrała dwa kolejne. Wcześniej krakowianka triumfowała w Montrealu (4:6, 6:3, 7:6) oraz w Pekinie (4:6, 6:1, 6:4).

Zwycięstwo Radwańskiej z Barthel. Zobacz skrót!