0
3
3

Chelsea – West Bromwich 3:0. Popis Hazarda

Niespodzianki nie było. W poniedziałkowym meczu 27. kolejki Premier League Chelsea wygrała z West Bromwich Albion 3:0 (1:0). Bohaterem spotkania był Eden Hazard, który dwukrotnie pokonał bramkarza gości. Grzegorz Krychowiak, który rozegrał 90 minut, dostosował się do bardzo przeciętnego poziomu kolegów z drużyny.
Eden Hazard (L) i Gareth Barry (P) (fot. PAP)

Bohater meczu: EDEN HAZARD

To był jego dzień. Przy pierwszej bramce Belg ośmieszył obrońców West Brom i z lekką pomocą Olivera Girouda otworzył wynik spotkania. Przy trafieniu na 3:0 defensorzy gości także nie nadążyli za Hazardem, a Ben Foster mógł tylko odprowadzić wzrokiem piłkę, posłaną przez gracza Chelsea tuż obok słupka.

Eden Hazard (fot. Getty Images)

Jak padły bramki:

25' (1:0): Hazard zaczął drybling przed polem karnym, pomimo asysty trzech rywali zagrał "po trójkącie" z Giroudem i precyzyjnym strzałem otworzył wynik spotkania.
63' (2:0): rajd Vitora Mosesa, podanie do Cesca Fabregasa, który z pierwszej piłki oddał piłkę Nigeryjczykowi. Obrońcy West Brom po raz drugi tego dnia bezradni, a mecz rozstrzygnięty.
71' (3:0): kolejny popis indywidualnych umiejętności Hazarda. Belg zakręcił obrońcą tuż przed linią pola karnego i huknął obok słupka bramki strzeżonej przez Fostera.

Jak grał Krychowiak:

W żadnej z akcji bramkowych Polak nie miał szans pomóc kolegom. Przez całe spotkania starał się wykonywać swoje zadania w środkowej strefie boiska. Podawał celnie, choć trzeba podkreślić, że były to głównie podania do tyłu. Notę obniża jego postawa w drugiej połowie, kiedy podobnie jak reszta drużyny zupełnie nie podjął walki z The Blues.
Ocena SPORT.TVP.PL: 4 (w skali 1-10)