NHL: Trocheck zapewnił zwycięstwo Panthers

Vincent Trocheck zdobył trzy bramki w ostatniej tercji, a jego zespół Florida Panthers pokonał na wyjeździe Edmonton Oilers 7:5 w poniedziałkowym meczu hokejowej ligi NHL.
Dennis Malgin (fot. Getty Images)

PHL: play-offy w TVP Sport. Sprawdź plan transmisji

Po dwóch częściach gry wynik był remisowy 3:3. W decydującej świetnie spisał się 24-letni Trocheck, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, w 41., 47. i 60. minucie (trzeci gol – do pustej bramki). W tym sezonie zanotował on 21 trafień. Wcześniej nie miał hat-tricka w NHL.

Oprócz Trochecka w zespole Panthers, który triumfował w pięciu z sześciu ostatnich występów, wyróżnił się autor dwóch bramek Jewgienij Dadonow.

W tabeli Konferencji Wschodniej hokeiści Florida Panthers z dorobkiem 54 punktów zajmują 12. miejsce. Ekipa Edmonton Oilers jest 13. (50 punktów) na Zachodzie.

W innych poniedziałkowych spotkaniach drużyna Toronto Maple Leafs wygrała z najlepszym obecnie klubem całych rozgrywek Tampa Bay Lightning 4:3, a Arizona Coyotes zwyciężyli Chicago Blackhawks 6:1. Dwa gole (plus asysta) dla Maple Leafs uzyskał William Nylander.

Hokej na lodzie, NHL: Tampa Bay Lightning – Los Angeles Kings (skrót)