tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nowy skład Virtus.pro wygrywa mecz

Już w poniedziałek 12 lutego drużyna Virtus.pro rozegrała pierwsze spotkanie po zmianie składu. Mecz zakończył się wynikiem 16:6.
MICHU (fot. Facebook)

PRIDE wygrało Legends Cup

Jedna z polskich czołowych drużyn CS:GO Virtus.pro w poniedziałek 12 lutego o 18:00 rozegrała swój pierwszy mecz po zmianie składu. Spotkanie odbyło się w ramach ESEA MDL Season 27 Europe. Przeciwnikami Polaków grających pod banderą rosyjskiej organizacji byli Białorusini z Nemiga Gaming.
Składy:

Virtus.pro:
Filip "NEO" Kubski
Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski
Janusz "Snax" Pogorzelski
Paweł "byali" Bieliński
Michał "MICHU" Muller

Nemiga:
Roman "roman" Redihin
Kirill "hitMouse" Tsarev
Vladimir "ROBO" Neskey
Aleksandr "mds" Rubets
Slava "fAst" Rubets

Jak wszystkie spotkania w ESEA MDL Season 27 Europe i to spotkanie odbyło się w trybie BO1. Mapa, na jakiej drużyny rozegrały mecz to Cobblestone. Virtusi wcielili się w rolę terrorystów. Pozwolili Białorusinom na zdobycie zaledwie dwóch rund, a później doprowadzili do remisu. W piątej rundzie "MICHU", nowy zawodnik Virtus.pro, na co dzień grający z Teamem Kinguin szybko objął bombsite, dzięki czemu Polacy na krótką chwilę zyskali przewagę. Antyterroryści nie spoczęli na laurach i w kolejnej, szóstej już rundzie doprowadzili do eliminacji przeciwników, wyrównując drobne straty. Siódma runda zaowocowała rozbrojeniem bomby, dzięki czemu zawodnicy z Białorusi objęli prowadzenie. Ostatecznie jednak Polacy zwyciężyli 16:6. Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski świetnie rozegrał clutch oraz dokonał fragów na bombsite. Nowy zawodnik, Michał "MICHU" Muller uplasował się na trzecim miejscu w drużynowym rankingu.

W turnieju biorą też udział inne polskie drużyny takie jak Team Kinguin czy PRIDE. Dotychczas obie drużyny pokonały swoich przeciwników, PRIDE w dwóch meczach, a Team Kinguin w jednym przeciwko DIVIZON.

ESEA Season 27 to liga z pulą nagród w wysokości 9 tysięcy dolarów. W turnieju partycypuje 27 drużyn. Event skończy się 23 marca, a na teamy, które zajmą podium czeka miejsce w ESEA 27 Global Challenge.