tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Challenge Cup: zespół z Malagi rywalem Perły w ćwierćfinale

Hiszpański zespół Rincon Fertilidad Malaga będzie przeciwnikiem piłkarek ręcznych MKS Perły Lublin w ćwierćfinale Challenge Cup. Z wtorkowego losowania w Wiedniu wynika też, iż gospodyniami pierwszego spotkania będą Polki.
Kinga Achruk (fot. PAP)

Dujszebajew: Flensburg nie zachował się fair

W swoim 24. sezonie obecności na europejskich parkietach lublinianki trafiły na debiutujący na arenie międzynarodowej zespół z Andaluzji. Drużyna, w której obok Hiszpanek występują także Brazylijki (między innymi grająca wcześniej w Zagłębiu Lubin Adriana Lima de Nascimento), Serbki, Chorwatka i Włoszka w trzeciej rundzie obecnej edycji Challenge Cup bez trudu wyeliminowała WHC Metalurga Skopje. W dwóch spotkaniach rozgrywanych w Maladze zwyciężyła 31:14 i 37:14.

O ćwierćfinał ciężko jednak walczyły z litewskim ACME Żalgirisem Kowno i o awansie zadecydowało jedno trafienie (przegrały na Litwie 24:28, ale w Hiszpanii zwyciężyły 25:20).

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy rozegrany zostanie 3 lub 4 marca w Lublinie, rewanż tydzień później w Hiszpanii. Zwycięzca tego dwumeczu w półfinale zmierzy się z drużyną lepszą z pary Ardesen GSK Ataturk (Turcja) – Kristianstad Handball Klubb (Szwecja).

Pozostałe pary 1/4 finału Challenge Cup tworzą: Zagnosspor (Turcja) – Rocasa Gran Cantaria (Hiszpania) i HC Lokomotiva Zagrzeb – Virto/Quintus (Francja).

Kalisz stawia na piłkę ręczną. Powstanie specjalna klasa o tym profilu