tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Formuła 1: w czwartek prezentacja teamu Williams

W czwartek w Londynie odbędzie się oficjalna prezentacja teamu Williams na sezon 2018. Kierowcami będą Rosjanin Siergiej Sirotkin i Kanadyjczyk Lance Stroll. Robert Kubica będzie kierowcą testowym i rezerwowym.
(fot. PAP)

Formuła 1: Massa martwi się o następców

W ubiegłym tygodniu Williams pozytywnie przeszedł testy zderzeniowe modelu FW41. Teraz ekipa z Grove będzie pracowała nad ostatecznym przygotowaniem samochodu, który weźmie udział w testach przedsezonowych od 26 lutego pod Barceloną. W tej sytuacji w czwartek w Londynie zostanie zapewne zaprezentowana tylko wersja pokazowa samochodu. Kompletne, przygotowane do jazdy FW41 pojawi się dopiero pod koniec lutego w Hiszpanii.

Następną ekipą, która przedstawi nowy samochód będzie 19 lutego Red Bull. 20 lutego prezentację zaplanował Renault i Sauber. Dwa dni później – 22 lutego – Mercedes i Ferrari. W piątek 23 lutego światło dzienne ujrzy bolid McLarena, a 26 na torze w Barcelonie - Toro Rosso.

Force India i Haas nie podały terminów prezentacji samochodów, można się jednak spodziewać, że będą one miały miały miejsce 26 lutego w Barcelonie, przed pierwszą rundą testów.

Sezon F1 2018 rozpocznie się 25 marca wyścigiem o Grand Prix Australii.

podobne informacje

Formuła 1: Wietnam chce organizować wyścig od 2020 roku

Formuła 1: Senat Berlina przeciwny projektowi wyścigu ulicznego

F1: przyszłoroczny kalendarz jednak bez wyścigu w Miami

Formuła 1: hiszpański dublet Mercedesa