tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Mógł być Messim Realu". Neymar był na testach w Madrycie

Paris Saint-Germain znalazło lidera w osobie Neymara, który ma poprowadzić zespół do zwycięstwa z Realem Madryt. Nie jest tajemnicą, że w przeszłości o Brazylijczyka starali się również Królewscy, którzy sami z niego zrezygnowali. Na transmisję ze spotkania Realu z PSG zapraszamy od 20:25 do TVP 1, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Neymar (fot. Getty Images)

Real gotuje się na PSG. Wielka mobilizacja w Madrycie

A było to dawno – w 2006 roku. Neymar, wtedy czternastolatek, zjawił się w ośrodku treningowym Realu, gdzie przez jakiś czas testowano jego umiejętności. Na trenerach młodzieżowych zrobił ogromne wrażenie. – Pierwszego dnia zdawał się być małym, chudym, nieśmiałym i cichym chłopcem... gdy jednak dołączył do drużyny na murawie, wydawało się, jakby był jej częścią przez całe życie – opowiada Jesus Gutierrez, były trener młodzieżowych zespołów Realu.

Szybko pokazał, czego można od niego oczekiwać. Miał wielki dryg do gry piłką obiema nogami, podań, dryblingu czy strzałów – tłumaczy Gutierrez.

Młody Brazylijczyk szybko przyciągnął uwagę działaczy. – Drugiego dnia treningów szefowie akademii przyszli zobaczyć go na żywo. Powiedzieli mi, żebym zrobił tylko 10, 15 minut rozgrzewki, a potem mecz treningowy. I tak robiliśmy przez cały tydzień. Neymar był niesamowity. Przez 14 dni treningów dokładnie wiedział, co robić podczas gry, rozumiał futbol. To nie jest normalne w jego wieku – dodał.

Ostatecznie Real nie zdecydował się na pozyskanie Neymara. O jego transfer w Madrycie zaczęli się starać ponownie dopiero, gdy był starszym graczem. Najpierw w Santosie, potem w Barcelonie. Jak do tej pory starania działaczy spalały na panewce. – Czuję, że Neymar mógł być "Messim Realu Madryt", czyli młodym zagranicznym piłkarzem, bardzo utalentowanym, który dorastał w klubie i spędził w nim ponad dziesięć lat jako jego lider – wyznał Gutierrez.

podobne informacje

Klasyfikacja Złotego Buta: Krzysztof Piątek na podium razem z Leo Messim. Prowadzi Kylian Mbappe

Pele przestrzegł Neymara. "Bóg dał ci talent, a ty..."

"Świetny piłkarz musi tam zagrać". Neymar wie, gdzie chce odejść

Najlepsi piłkarze bez Złotej Piłki. Wybierz numer jeden [głosowanie]