tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bayern nie zamierza czekać. Chce kupić gwiazdę już latem

Bayern Monachium chce się wzmacniać. Nie zawsze musi to oznaczać kupowanie nowych zawodników. Piłkarz, który może pomóc Bawarczykom w najbliższych sezonach, jest już w klubie, ale na zasadzie wypożyczenia. Działacze chcą wykupić go definitywnie.
James Rodriguez (fot. Getty Images)

Puchar Niemiec: trudne losowanie Bayernu

Takim zawodnikiem jest James Rodriguez, który na razie przebywa w Bayernie na wypożyczeniu z Realu Madryt. Klub z Monachium może go wykupić za 35 milionów euro latem 2019 roku, wcześniej płacąc Królewskim po 5 milionów za każdy sezon wypożyczenia. Działacze nie chcą czekać, zależy im, żeby Kolumbijczyk został pełnoprawnym piłkarzem Bawarczyków wcześniej.

Według "Bildu" Bayern chce wykupić Jamesa w najbliższym okienku transferowym. Może się to wiązać z wyższą kwotą transferu, bo Real w takim wypadku odpuściłby 5 milionów euro za kolejny rok wypożyczenia. Zobowiązanie obu klubów do definitywnego wykupu dotyczy zresztą tylko 2019 roku.

Kolumbijskie "El Tiempo" informuje, że kwota, którą Niemcy będą zmuszeni uiścić za pomocnika, może zbliżyć się do 70 milionów euro. Uwzględniają jednak zmienne transferowe, które na pewno zostaną zawarte w umowie sprzedaży. Jedno jest pewne – James sprawdził się w Bayernie i czuje się tam dobrze, a działacze chcą to wykorzystać. Wiedzą zresztą, że kupienie zawodnika tej klasy na rynku byłoby o wiele droższe.

podobne informacje

Robert Lewandowski dobrze oceniony przez media. Ale byli lepsi...

"Zwycięstwo w pełni zasłużone". W Bayernie Monachium zapanował optymizm

Liga Mistrzów: Robert Lewandowski goni legendę. Bayern zwyciężył AEK

Robert Lewandowski wrócił do formy. "Już dawno powinien tak grać"