2
0
0

Borussia wyszła z tarapatów. Pomogła asysta Piszczka

Borussia Dortmund – chociaż przegrywała już 1:2 – pokonała Atalantę Bergamo 3:2 w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europejskiej. Asystę przy jednym z trafień zaliczył Łukasz Piszczek, który rozegrał 90 minut.
Łukasz Piszczek (fot. Getty Images)

Powiększenie ligi niemożliwe? Ekstraklasa S.A przeciwna

Bohater meczu: Michy Batshuayi
Belg dał impuls drużynie z Westfalii do odrabiania strat. To dzięki zdobytym przez niego bramkom Borussia najpierw wyrównała, a potem wyszła na prowadzenie. .

Jak padły bramki?
1:0 (30’) – Starania BVB na gola zamienił Andre Schuerrle. Świetną prostopadłą piłkę do Niemca posłał Łukasz Piszczek, a napastnik uwolnił się od opieki obrońców w polu karnym. Zostało mu tylko wbić piłkę do siatki, co też zrobił.
1:1 (51’) – Josip Ilicic wykorzystał błąd Jeremy’ego Toljana. Słoweniec dzięki złemu zachowaniu obrońcy Borussii mógł spokojnie przyjąć piłkę po podaniu Spinazzoli i podbiec w pole karne. Napastnik przechytrzył Buerkiego, strzelając gola na 1:1.
1:2 (57’) – Mocne wejście Atalanty w drugą połowę. Ilicic znów wykorzystał potknięcie piłkarzy Borussii. Tym razem Buerki sparował piłkę pod nogi Słoweńca po tym, jak wybronił uderzenie Cristante. Napastnikowi pozostało tylko umieścić futbolówkę w siatce.
2:2 (65’) – Batshuayi mocnym strzałem ze skraju pola karnego przełamał złą passę Borussii i doprowadził do wyrównania. Berisha nie miał większych szans na skuteczną obronę.
3:2 (90') – Zimowy nabytek Borussii znów dał o sobie znać. W doliczonym czasie gry Batshuayi dał prowadzenie BVB. Belg wykorzystał świetne podanie od Mario Goetze.

Josip Ilicic (fot. Getty Images) A jak paść mogły?
6’ – Świetna kontra Borussii sprawiła, że w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Marco Reus. Niemiec spróbował pokonać Etrita Berishę, ale chybił – piłka przeleciała obok bramki.
12’ – Dobrą okazję miał Cristante. Włoch znalazł się w polu karnym Borussii, ale piłkę po jego strzale zablokował Sokratis.
17’ – Strzał z ponad 20 metrów oddał Andre Schuerrle, tor lotu piłki przecięli piłkarze Atalanty, ale futbolówka i tak przetoczyła się blisko słupka.
19’ – Alejandro Gomez pokusił się o próbę zza pola karnego. Argentyńczyk strzelił mocno, jednak futbolówka przeleciała nad poprzeczką.
26’ – Borussia znalazła się w świetnej sytuacji, ale Cristian Pulisic nie sięgnął piłki po podaniu Marco Reusa.
41’ – Kolejna próba Schuerrle, jednak skrzydłowy nie zdołał poważnie zagrozić Berishy – bramkarz bez problemu złapał piłkę po jego strzale.
67’ – Pulisic był blisko strzelenia trzeciego gola dla BVB. Tym razem zupełnie niepilnowany w polu karnym Amerykanin się pogubił i zmarnował szansę.
80' – Nieudana próba Andrei Masiello. Włoski obrońca nie sprawił żadnych kłoptów Buerkiemu.

Ocena SPORT.TVP.PL
Łukasz Piszczek (7) – Polak zaprezentował się z dobrej strony w defensywie. Atakujący Atalanty tworzyli większe zagrożenie, gdy napierali po prawej stronie boiska krytej nie przez Polaka, ale Toljana. Popisał się też w ofensywie –posłał dokładną piłkę do Andre Schuerrlego, który strzelił gola.

Mila: Liga Narodów? Możemy dostać "w czapę" i to solidnie