3
0
0

Lyon z solidną zaliczką, dobry wynik drużyny Kędziory

Po bardzo dobrym widowisku Olympique Lyon ograł u siebie Villarreal 3:1 w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europejskiej. Dobry wynik przed rewanżem (przyszły czwartek) ma też Dynamo Kijów, które zremisowało 1:1 w Atenach z AEK.

Słabiutkie Napoli. Lipsk rozbił Włochów

Lyon od początku był stroną dominującą, ale Nabil Fekir i Mariano Diaz zmarnowali przed przerwą dobre sytuacje. Tuż po zmianie stron goście już nie mieli tyle szczęścia, gdy Tanguy Ndombele strzałem głową dał Francuzom prowadzenie.

Gospodarze poszli za ciosem i po trzech minutach było już 2:0. Sergio Asenjo zatrzymał co prawda w sytuacji sam na sam Diaza, ale przy dobitce Fekira był już bez szans.

Zamiast pójść za ciosem, Francuzi skupili się na obronie wyniku i to był ich błąd. Villarreal doszedł do głosu i Pablo Fornals zdobył bramkę, która w kontekście rewanżu może być niezwykle ważna. Hiszpanie będą jednak potrzebowali wygranej co najmniej 2:0, bo w 82. minucie z dystansu doskonale strzelił rezerwowy Memphis Depay.

Gol Fornalsa pozostawia Villarrealowi nadzieję (Fot. PAP/EPA)

Emocji w przyszły czwartek trudno się za to spodziewać w Madrycie. Atletico ograło na wyjeździe FC Kopenhagę 4:1 i mecz u siebie będzie dla niego tylko formalnością.

Niezły wynik z Aten przywiozło Dynamo Kijów, w którego barwach całe spotkanie rozegrał Tomasz Kędziora. Dzięki golowi Wiktora Cyhankowa zremisowało z AEK 1:1, choć trzeba dodać, że miało sporo szczęścia, bo był to jedyny celny strzał gości.