tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Turniej EIHC z udziałem Polaków w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i naszej aplikacji

– Ten turniej służy zgraniu reprezentacji, aby tworzyła ona jedność – powiedział trener polskiej reprezentacji w hokeju na lodzie Ted Nolan. Biało-czerwoni w piątek w ramach Euro Ice Hockey Challenge w Katowicach zmierzą się z Włochami. Transmisja od 19:35 w TVP Sport, sport.tvp.pl i aplikacji mobilnej.
Fot. pzhl.org.pl

Wspomniane przez kanadyjskiego szkoleniowca biało-czerwonych MŚ Dywizji I, gr. A odbędą się od 22 do 28 kwietnia w Budapeszcie. Rywalami jego podopiecznych będą: Kazachstan, Słowenia, Wielka Brytania, Węgry i Włochy. Z dwoma ostatnimi zespołami oraz Kazachstanem przyjdzie się też zmierzyć Polakom na lodowisku Jantor, w stolicy Górnego Śląska.

– To kontynuacja pracy, którą rozpoczęliśmy w listopadzie podczas pierwszego turnieju EIHC. To co najważniejsze będzie w kwietniu. Ten turniej służy zgraniu reprezentacji, aby tworzyła ona jedność – powiedział szkoleniowiec.

Ted Nolan (fot. PAP/Andrzej Grygiel) Podczas jesiennego turnieju prowadzona przez niego drużyna pokonała w Budapeszcie Węgry 4:1 i Japonię 3:2 oraz przegrała z Włochami 3:4. Zajęła pierwsze miejsce.

– Co prawda mamy kilku nowych zawodników, ale bardzo szybko wkomponowali się oni w drużynę. Trudno wskazać, który rywal tutaj jest najmocniejszy. Do wszystkich trzeba podchodzić z respektem. To właśnie powiedziałem zawodnikom: szacunek dla rywala jest najważniejszy, ale musimy się też skupić na tym, abyśmy to my byli jedynką turniejową – dodał Nolan.

Napastnik reprezentacji Polski Tomasz Malasiński jasno powiedział, że cel na katowicki turniej to zajęcie pierwszego miejsca w końcowej tabeli. – Co prawda mamy ciężkich rywali, ale w kontekście przygotowań do mistrzostw świata chcemy postawić kolejny krok w kierunku tego, aby w kwietniu być faworytem imprezy – powiedział Malasiński.

Jak poinformował Grzegorz Leśniak z Polskiego Związku Hokeja na lodzie, ze względu na kontuzje w kadrze nie ma Patryka Wajdy i Bartosza Dąbkowskiego, za nich dotarli do Katowic Radosław Sawicki i Bartłomiej Bychawski.

Piątek, 16 lutego:
Kazachstan - Węgry 
Polska - Włochy (20.00 - TVP Sport, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna)

Sobota, 17 lutego:
Węgry - Włochy (16.30)
Polska - Kazachstan (20.00 - TVP Sport, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna)

Niedziela, 18 lutego:
Włochy - Kazachstan (15.30)
Polska - Węgry (19.15 - TVP Sport, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna)

Będziemy grać jak Kanada? Hokeiści czerpią wzorce