89 Patryk Tuszyński 77'
  Jerzy Brzęczek
  Mariusz Lewandowski

Wisła Płock – Zagłębie 2:0. Płocczanie w czołówce tabeli

Piłkarze Wisły Płock pokonali 2:0 (0:0) Zagłębie Lubin w meczu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy. Obie bramki, po przerwie, zdobył Jose Kante. Wygrana wywindowała graczy trenera Jerzego Brzęczka na piąte miejsce w ligowej tabeli.
Semir Stilić (P) i Adam Matuszczyk (L), fot. PAP/Marcin Bednarski

Legia – Śląsk 4:1. Hat-trick Hamalainena

Po bardzo dobrym grudniu i zdobyciu 10 pkt w czterech meczach płocka Wisła znakomicie rozpoczęła rok 2018, pokonując 4:2 Górnika Zabrze. W meczu 23. kolejki na boisko wybiegła drużyna w identycznym składzie jak przed tygodniem.

Zagłębie gorzej rozpoczęło rundę jesienną, w pierwszym pojedynku, przed własną publicznością, uległo Legii Warszawa 2:3, tracąc bramkę w 98. min.

Jerzy Brzęczek (fot. PAP/Marcin Bednarski) Sobotni mecz będzie zdecydowanie trudniejszym spotkaniem niż pojedynek z Górnikiem Zabrze – powiedział trener płockiego zespołu Jerzy Brzęczek. Warto przypomnieć, że żadne z rozegranych w ciągu dwóch sezonów w ekstraklasie spotkań nie zakończyło się zwycięstwem Zagłębia. W poprzednim sezonie dwukrotnie wygrała Wisła, a mecz 8. kolejki zakończył się remisem 2:2.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli goście w 8. minucie. Po błędzie płockich obrońców piłkę przejął Filip Starzyński, podał do wybiegającego Bartłomieja Pawłowskiego, który będąc sam na sam z bramkarzem Wisły strzelił nad poprzeczką. W odpowiedzi płocczanie zaatakowali, Adam Dźwigała podał do wybiegającego Arkadiusza Recy, którego zatrzymał Dominik Hładun.

Kolejne minuty, to bezproduktywna gra, bez sytuacji podbramkowych. W 25. min Semir Stlić dośrodkował na pole karne, piłka musnęła Jose Kantego i spadła pod nogi Giorgiego Merebaszwilego, który strzelił tuż obok lewego słupka.

W 29. min Wisła wykonywała rzut wolny po faulu na Dominiku Furmanie. Po strzale Stilicia futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Cztery minuty później Stilić podał do Kantego, ale ten minimalnie chybił.

Po przerwie piłkarze Wisły zaatakowali i już w 48. min zdobyli pierwszego gola. Akcja rozpoczęła się od Stilicia, który posłał piłkę do Merebaszwilego, a ten do Kantego, który wpakował ją do siatki. W 60. min znakomitą sytuację na wyrównanie miał Arkadiusz Woźniak, piłkę z linii pola karnego wybił Adam Dźwigała.

Dominik Furman (C) i Adam Matuszczyk (L), fot. PAP/Marcin Bednarski W 74. min ponownie przed szansą na podwyższenie wyniku stanęła Wisła. Merebaszwili podał to Stilicia, ten strzelał, ale wywalczył tylko rzut różny. W 78. min Nafciarze mieli kolejną okazję. Kante podał do Konrada Michalaka, a ten do Stlicia, który strzelił obok bramki. W 84. min sprintem podążał w kierunku bramki Michalak, strzał obronił Hładun.

Wynik ustalił w 87. min Kante. Akcja rozpoczęła się od Nica Vareli, który podał do Arkadiusza Recy, a ten przedłużył do zdobywce pierwszego gola, który nie zwykł marnować takich sytuacji.

W doliczonym czasie gry podanie po rzucie rożnym głową przedłużył Reca do Oskara Zawady, a ten z dwóch metrów trafił w bramkarza.

Jerzy Brzęczek: drugi sezon dla beniaminka jest niebezpieczny