tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
zakończony
PGE VIVE Kielce
Celje Pivovarna Lasko
37
:
31
21:17
Składy
Szczegóły
Data
17.02.2018, 16:00
Rozgrywki
Grupa B, 2017/2018, 12. runda
Zwiń
Skład podstawowy
16 Filip Ivić
15 Mateusz Jachlewski
14 Karol Bielecki
13 Julen Aguinagalde
11 Mateusz Kus
10 Alex Dujshebaev
9 Bartlomiej Bis
1 Sławomir Szmal
17 Manuel Strlek
18 Blaż Janc
19 Krzysztof Lijewski
45 Darko Djukić
44 Dean Bombac
24 Marko Mamić
23 Uros Zorman
20 Mariusz Jurkiewicz
10 Matic Suholeznik
5 Jaka Malus
3 Jan Jurecic
2 Branko Vujovic
1 Urban Lesjak
44 Daniel Dujshebaev
39 Igor Anic
34 Domen Makuc
51 Borut Mackovsek
25 Tilen Kodrin
16 Aljaz Panjtar
14 Matic Groselj
11 Gal Marguc
55 Żiga Mlakar
Zwiń

Liga Mistrzów: czwarte zwycięstwo Vive Kielce

Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce wygrali ze słoweńską drużyną Celje Pivovarna Lasko 37:31 (21:17) w meczu 12. kolejki Ligi Mistrzów. To czwarte zwycięstwo polskiego zespołu w tych rozgrywkach, który nadal zajmuje piąte miejsce w tabeli grupy B.
(fot. PAP)

W starciu z mistrzem Słowenii nie zagrał Michał Jurecki, który na jednym z ostatnich treningów przed sobotnim spotkaniem doznał kontuzji. Do składu mistrzów Polski wrócił natomiast po wyleczeniu urazu Mateusz Kus. W zespole rywali kieleccy kibice zobaczyli w akcji wypożyczonych z VIVE Branko Vujovicia i Daniela Dujszebajewa.

Pierwsze minuty meczu toczonego w szybkim tempie były bardzo wyrównane. Mistrzowie Polski po raz pierwszy wyszli na prowadzenie (3:2) w czwartej minucie po trafieniu Deana Bombaca. Sześć minut później po skutecznie wykonanym karnym przez Karola Bieleckiego przewaga VIVE wzrosła do trzech bramek – 7:4.

Bezlitośni kielczanie

Kielczanie nie zwalniali tempa, a zespół słoweński popełniał sporo błędów, które gospodarze bezlitośnie wykorzystywali. W 14. minucie po kontrze wykończonej przez Darko Djukica drużyna z Kielc wygrywała 11:6. W zespole Tałanta Dujszebajewa pierwsze skrzypce grał Krzysztof Lijewski, który po kwadransie gry miał na koncie już cztery trafienia.

(fot. Twitter)

Po czasie wziętym przez trenera Branko Tamse goście zaczęli odrabiać straty, wykorzystując przestój w grze polskiej drużyny. Po czterech bramkach z rzędu, w tym dwóch Igora Anica, w 19. minucie przewaga VIVE stopniała zaledwie do jednego trafienia – 12:11. Riposta gospodarzy była jednak błyskawiczna. W odstępie kilkudziesięciu sekund dwukrotnie trafił Marko Mamic i na kieleckiej ławce znów zrobiło się trochę spokojniej.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy ekipa z Kielc ponownie prowadziła pięcioma bramkami (19:14) po kontrze wykorzystanej przez Manuela Strleka. Po 30 minutach VIVE wygrywało z Celje 21:17. Duża w tym była zasługa dobrze broniącego Filipa Ivica. W słoweńskim zespole wyróżnił się zdobywca czterech bramek Borut Mackovsek.

Gole Bieleckiego i Jachlewskiego

Druga część gry rozpoczęła się od bramek Karola Bieleckiego i Mateusza Jachlewskiego. W 35. min po piątym już trafieniu Lijewskiego VIVE wygrywało 25:18. Cztery minut później przy prowadzeniu gospodarzy 28:20 zdenerwowany Branko Tamse poprosił o czas.

Rady szkoleniowca niewiele jednak pomogły. Młody słoweński zespół miał spore kłopoty ze sforsowaniem szczelnej kieleckiej defensywy i Ivicia, który utrzymywał dyspozycję z pierwszej części spotkania. W 44. minucie Aljaza Panjtara pokonał Mamić i gospodarze prowadzili już dziesięcioma bramkami 30:20.

Rywale mistrzów Polski grali bardzo ambitnie, ale widać było, że już pogodzili się z porażką. Na siedem minut przed końcem gospodarze po bramce Mariusza Jurkiewicza prowadzili 35:24 i losy pojedynku zostały praktycznie rozstrzygnięte, a rywali stać było tylko na zmniejszenie strat.

Kalisz stawia na piłkę ręczną. Powstanie specjalna klasa o tym profilu

podobne informacje

Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych w Kolonii do 2024 roku

Piłkarze na... igrzyska? Sprawdzamy sytuację polskich drużyn

ME 2018 piłkarek ręcznych: rywalki Polek osłabione. Liderka... zrezygnowała z gry

Bogdan Wenta, były trener reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych i VIVE prezydentem Kielc