0
3
3

Ofensywne trio z czterema golami. Pewna wygrana PSG

Paris Saint-Germain nie zwalnia tempa. Wicemistrzowie Francji pokonali Strasbourg 5:2 (3:1) w meczu 26. kolejki Ligue 1. Dwa gole zdobył Edinson Cavani. To czwarte z rzędu zwycięstwo paryżan w krajowych rozgrywkach.

Wysoka wygrana Monaco. Glik dobił rywali

Prowadzenie w meczu nieoczekiwanie jako pierwsi objęli goście. W szóstej minucie Jean-Eudes Aholou otrzymał piłkę w polu karnym i płaskim, precyzyjnym strzałem w prawy dolny róg bramki trafił na 1:0.

Na odpowiedź PSG nie trzeba było długo czekać. Cztery minuty później drugiego gola w tym sezonie ligowym zdobył Julian Draxler. Przed przerwą strzelili również Neymar i Angel Di Maria, wykorzystując błędy rywali w obronie.

Strasbourg było stać jeszcze na jeden skuteczny zryw. W 67. minucie Stephane Bahoken uderzył z pierwszej piłki sprzed pola karnego, dając nadzieję na doprowadzenie do remisu. Rozwiał je jednak Cavani. Urugwajczyk w ciągu sześciu minut dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Rezultat mógł być znacznie wyższy, gdyby nie przytomność bramkarza Strasbourga, Alexandre'a Oukidjy. 30-latek w całym spotkaniu sześć razy uratował swój zespół przed utratą bramki.

W następnej serii gier lider Ligue 1 zagra z Olympique Marsylia. 14. Strasbourg podejmie Montpellier.

Puchar Francji, 1/8 finału: Sochaux - Paris Saint-Germain (skrót)