6 Przemysław Krajewski
5 Gilberto Duarte
37 Jose Toledo

Stracona szansa Wisły w Barcelonie. Syprzak katem

Barcelona pokonała Wisłę Płock 28:27 (14:15) w meczu 12. kolejki Ligi Mistrzów. Decydującą bramkę rzucił obrotowy Katalończyków i były zawodnik gości – Kamil Syprzak. Dla drużyny Piotra Przybeckiego to ósma porażka w grupie A.
Barcelona VS Wisła (fot. PAP/EPA)

CZY WŚRÓD JUNIORÓW SĄ NASTĘPCY MISTRZÓW? "ZDECYDOWANIE TAK"

Wisła długimi momentami nadspodziewanie dobrze prezentowała się w Barcelonie. Wicemistrzowie Polski do przerwy prowadzili 15:14, a po niespełna kwadransie drugiej połowy było nawet 22:18. Znakomicie spisywali się Gilberto Duarte oraz Dan Emil Racotea, w bramce kilkoma efektownymi interwencjami popisał się Marcin Wichary.

Końcówka należała jednak do Barcelony, a katem Wisły okazał się Syprzak, który przeprowadził się do Katalonii właśnie z Płocka. Obrotowy zakończył mecz ze stuprocentową skutecznością – zdobył cztery bramki, w tym zwycięską na 32 sekundy przed ostatnią syreną. Płocczanie mieli jeszcze okazje do wyrównania, ale rzut Sime Ivicia był niecelny.

Barcelona Lassa – Orlen Wisła 28:27 (14:15)
Barcelona: de Vargas 1, Ristovski – Thomas, Entrerrios 5, Sorhaindo 1, Arino 2, Rivera, N`Guessan 3, Syprzak 4, Hernandez, Dolenec 6, Mem 1, Morros, Gomez 4, Jallouz 1.
Wisła: Wichary, Morawski – Duarte 4, Tarbochia, Racotea 5, Ghionea 4, Gębala 1, Ivić, Gębala 1, Zabić 3, Mihić 4, de Toledo 5.