Finał
Centre Court
Holandia

Rotterdam: stempel Federera. Mistrz znów na szczycie

Roger Federer pokonał Grigora Dimitrowa 6:2, 6:2 w finale turnieju ATP w Rotterdamie. Szwajcar zapewnił sobie już wcześniej powrót na pozycję lidera męskiego rankingu. Stał się tym samym najstarszą światową "jedynką" w historii.
Roger Federer (fot. Getty)

Federer nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Dimitrowa. W obu setach przełamywał dwukrotnie serwis rywala, który nadal musi czekać na zwycięstwo nad Szwajcarem. W siedmiu pojedynkach ćwierćfinalista Australian Open wygrał zaledwie... trzy sety.

Tenisista z Bazylei pierwotnie nie planował występu w Rotterdamie. Po zwycięstwie w Australian Open nadarzyła się okazja, by wrócić na szczyt rankingu ATP. 36-latek wystąpił do organizatorów o "dziką kartę", którą otrzymał bez problemów. By zrealizować cel musiał awansować do półfinału.

Kluczowy był mecz Federera z Robinem Haase w ćwierćfinale. Holender wygrał pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych partiach nie miał nic do powiedzenia. Ostatecznie przegrał 6:4, 1:6, 1:6.

Szwajcar został tym samym najstarszym liderem rankingu ATP w historii. Dokonał tego wyczynu, mając 36 lat i 195 dni.

Triumfator tegorocznego Australian Open wycofał się z turnieju ATP w Dubaju. Do rywalizacji planuje wrócić na imprezy w Ameryce Północnej – Indian Wells i Miami, gdzie będzie bronił wielu punktów sprzed roku.

Słowacka fabryka tenisistów. Jak to robią nasi sąsiedzi?