24 Dario Rugasevic
  Adam Owen
  Waldemar Fornalik

Słaba gra i porażka Lechii. Piast odbił się od dna

Lechia Gdańsk niespodziewanie przegrała na własnym boisku 0:2 (0:0) z Piastem Gliwice w meczu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy. Dzięki wygranej podopieczni Waldemara Fornalika uciekli z ostatniego miejsca w tabeli.
Gerson (tył) i Mateusz Szczepaniak (fot. PAP/Adam Warżawa)

Wisła Kraków – Arka 3:2. Biała Gwiazda opuściła grupę spadkową

Dusan Kuciak (fot. PAP/Adam Warżawa) O pierwszej połowie spotkania w Gdańsku można powiedzieć tylko, że się odbyła. Obie drużyny nie zaprezentowały futbolu na wysokim poziomie. Gra była szarpana i toczyła sie głównie w okolicach linii środkowej. Ponad 7 tysięcy osób zgromadzonych na trybunach na pewno nie była zadowolona z takiego obrotu sprawy.

Niestety, druga część meczu wcale nie była lepsza, ale w końcu zobaczyliśmy gole. W 65. minucie Tom Hateley wrzucił piłkę z autu w pole karne Lechii, a tam niezdecydowanie obrońców wykorzystał Mateusz Szczepaniak. Dusan Kuciak nie miał nic do powiedzenia przy uderzeniu pomocnika Piasta.

Jakby tego było mało, kilkanaście minut później, gospodarze stracili Rafała Wolskiego - pomocnik z powodu kontuzji kolana musiał opuścić boisko. Jako, że Adam Owen wykorzystał wszystkie zmiany, Lechia do końca musiała grać w dziesiątkę. Taki obrót spraw wykorzystali goście, którzy tuż przed ostatnim gwizdkiem za sprawą Michala Papadopulosa ustalili wynik na 0:2.