21 Sebastian Rudol
  Nenad Bjelica
  Kosta Runjaic

Pogoń znów na dnie. Trwa seria Lecha

Lech Poznań pokonał Pogoń Szczecin 2:0 (1:0) w spotkaniu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy. Dla gospodarzy to pierwsze zwycięstwo po przerwie zimowej. Bramkę i asystę zanotował Darko Jevtić. Dla Kolejorza był to 19. mecz u siebie bez porażki.
Radość piłkarzy Lecha Poznań (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Słaba gra Lechii. Piast odbił się od dna

Piłkarze Lecha przystępowali do spotkania po rozczarowującym remisie w Gdyni. Kibiców martwił nie tylko wynik, ale też styl gry zespołu Nenada Bjelicy. Poznaniacy nie byli w stanie zagrozić bramce Pavelsa Steiborsa.

W niedzielę już pierwsza groźna akcja zakończyła się bramką dla gospodarzy. Maciej Gajos podał do Darko Jevticia, a ten sprytnym zwodem zmylił obrońców Pogoni i precyzyjnym strzałem pokonał Łukasza Załuskę.

Do przerwy Kolejorz mógł podwyższyć wynik meczu, ale świetnie bronił bramkarz gości. który interweniował przy strzałach Christiana Gytkjaera i Jevticia.

Po przerwie swoją szansę mieli też Portowcy. W 64. minucie Łukasz Zwoliński z dwóch metrów został zatrzymany przez Jasmina Buricia. To musiała być bramka...

Na dziewięć minut przed końcem wynik meczu ustalił Dilvaer, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Jevticia z rzutu rożnego.

Lech plasuje się na trzecim miejscu w tabeli Lotto Ekstraklasy. Do lidera – Legii Warszawa – traci cztery punkty. Pogoń jest szesnasta.