tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kolejne testy Kubicy. Kontrakt jest blisko

Robert Kubica będzie w sezonie 2018 kierowcą testowym Williamsa. Okazuje się, że nie musi to być wcale jedyne zajęcie Polaka. Już w poniedziałek krakowianin pojawi się na testach zespołu Manor, który będzie brał udział w serii wyścigowej WEC.
Robert Kubica (fot. Getty)

Kubica: myślałem, że wystartuję w GP Australii

Kubica będzie miał okazję do testowych przejazdów na torze Motorland Aragon w Hiszpanii. Kierowca pojedzie Ginettą G50-LT-P1 zespołu EFC TRSM Racing. Jeśli zaprezentuje się dobrze, to prawdopodobnie podpisze kontrakt z zespołem, z którym umowy mają już Oliver Rowland i Charlie Robertson.

Sezon WEC będzie rozgrywany nietypowo w 2018 i 2019 roku. Pierwsza runda zostanie rozegrana 5 maja na torze w Spa. W tym roku kierowcy pojawią się jeszcze w wyścigu 24h Le Mans (16-17 sierpnia) oraz na Silverstone (19 sierpnia), Fuji (14 października) i w Szanghaju (18 listopada).

Trzy wyścigi zaplanowano na 2019 roku – 1500 mil Sebring (19 marca), 6h Spa (4 maja) i 24h Le Mans (15-16 czerwca).

Gdyby doszło do finalizacji umowy Kubica nie będzie jedynym kierowcą z przeszłością w F1. Na liście startowej można znaleźć nazwiska Kamui Kobayashiego, Fernando Alonso, Sebastiana Buemiego i Witalija Pietrowa.

Robert Kubica: chciałbym, żeby historia zatoczyła koło

podobne informacje

Ważny rok Roberta Kubicy. "Gdyby Williams był w środku stawki, być może cierpiałbym bardziej"

Kalendarz Formuły 1 na sezon 2019 potwierdzony. Kubica zacznie w Australii

Formuła 1: Latifi rezerwowym w Williamsie

Znamy numer, z którym startować będzie Kubica