1
:
0
1:0
13'Giacomo Bonaventura

Skromna wygrana Milanu. Polacy nie podbili San Siro

AC Milan pokonał Sampdorię 1:0 (1:0) w spotkaniu 25. kolejki Serie A. Na San Siro pojawiło się trzech Polaków. Najlepiej z nich zaprezentował się Bartosz Bereszyński, który udanie zatrzymywał ataki gospodarzy.
Radość piłkarzy AC Milan (fot. Getty)

BOHATER – HAKAN CALHANOGLU
Turek był motorem napędowym większości akcji ofensywnych mediolańczyków. Pomocnik powinien zakończył spotkanie co najmniej z asystą i bramką. Po strzale 24-latka piłka odbiła się od poprzeczki, asystował też przy nieuznanym golu Leonardo Bonucciego.

JAK PADŁY GOLE?
14' (1:0). Giacomo Bonaventura idealnie wykończył dośrodkowanie z lewego skrzydła. Obrońca AC Milan nie zastanawiał się i kopnął z pierwszej piłki. Przy interwencji nie popisał się bramkarz, który powinien odbić ten strzał.

Ricardo Rodriguez (fot. PAP/EPA) NAJCIEKAWSZE AKCJE:
7' – Ricardo Rodriguez nie wykorzystał rzutu karnego. Emiliano Viviano wyczuł intencję strzelca i odbił piłkę do boku. Strzał Szwajcara nie był jednak najwyższych lotów...
30' – Bliski strzelenia drugiego gola był Hakan Calhanoglu. Jego uderzenie minęło jednak słupek po odbiciu od nogi rywala.
44' – Bonucci podwyższył na 2:0, ale... z bramki cieszył się tylko kilkanaście sekund. Sędzia po konsultacji VAR nie uznał gola. Włoch w momencie podania od Calhanoglu był na spalonym.
52' – Strzał Calhanoglu wylądował na poprzeczce.
90' – Rewelacyjną szansę Sampdorii zmarnował Gianluca Caprari. Piłkarz wprowadzony z ławki kopnął tuż obok słupka... To była idealna szansa, żeby doprowadzić do wyrównania.

JAK GRALI POLACY?
Reprezentanci Polski nie byli pierwszoplanowymi aktorami widowiska na San Siro. Bartosz Bereszyński grał zachowawczo, rzadko włączał się do ataków Sampdorii. Był jednak bardzo solidny w defensywie. Toczył udane pojedynki na skrzydle z ofensywnymi piłkarzami AC Milan.

Niewiele udanych ofensywnych akcji zanotował Karol Linetty, który w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką za atak na Lucasa Biglię. 23-latek tradycyjnie starał się przechwytywać jak najwięcej piłek, ale musiał uważać z nadmierną ostrością w drugiej połowie.

Dawid Kownacki wszedł na boisko w 72. minucie, ale nie miał zbyt wielu okazji, żeby się wykazać.

Bartosz Bereszyński – 6 (ocena SPORT.TVP.PL)