tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Piłkarze Jagiellonii rozbawili Hiszpanów. "Nie da się gorzej"

O Ekstraklasie jest głośno za granicą! Niestety – w niezbyt pozytywnym kontekście. Dziennikarze hiszpańskiego "Asa" nie mogą uwierzyć w to, jak jeden z rzutów rożnych rozegrali piłkarze Jagiellonii. "Trudno to wytłumaczyć" – piszą.
Marco Asensio (L) i piłkarze Jagiellonii (fot. Getty/PAP)

Jagiellonia w sobotę rozegrała kolejny dobry mecz i pokonała Cracovię 1:0. Za granicą nikt nie zainteresowałby się jednak tym spotkaniem, gdyby nie nietypowo rozegrany rzut rożny z 25. minuty. Piłka z narożnika nie powędrowała w pole karne, tylko po ziemi, do tyłu, aż do bramkarza. Nagranie tego stałego fragmentu można zobaczyć na stronie "Asa".

Hiszpanie nie powstrzymali się również od komentarza. "Czy ten mecz był ustawiony? Jeśli nie, to trudno wytłumaczyć rozegranie rożnego w ten sposób. Trudno byłoby zrobić to gorzej".

Internauci stają jednak w obronie piłkarzy z Podlasia. "Widocznie sytuacja tego wymagała, doszukujecie się sensacji". "Nieraz widziałem już takie rozegranie kornera. Choćby Barcelona wielokrotnie robiła coś takiego i nikt nie narzekał". "Chyba nie macie już do czego się przyczepić". To niektóre z komentarzy.

(fot. twitter.com/rafa_lebiedz24)

Co ciekawe, dzień później w identyczny sposób rzut rożny rozegrali piłkarze Napoli – lidera Serie A (choć należy oddać, że miało to miejsce w 92. minucie meczu i przy prowadzeniu). Być może nie należy więc nabijać się z zawodników Jagiellonii tylko pogratulować im kreowania piłkarskich trendów...

podobne informacje

Karol Świderski następcą Aleksandara Prijovicia w PAOK Saloniki

Zoran Arsenić przeszedł do Jagiellonii Białystok

Ekstraklasa: Roman Bezjak przeszedł z Jagiellonii Białystok do APOEL Nikozja

Ekstraklasa: Cillian Sheridan rozwiązał kontrakt z Jagiellonią