tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Człowiek-kartka. Sergio Ramos z niechlubnym rekordem

Sergio Ramos w niedzielnym meczu z Betisem (5:2) strzelił ważnego gola, ale nie byłby sobą, gdyby pięć minut później nie ujrzał żółtej kartki za ostry faul. To była już jego 162. kartka tego koloru w Primera Division, czym wyrównał historyczny rekord ligi. 
Sergio Ramos (fot. Getty)

Dotychczas piłkarzem w największą liczbą żółtych kartek w historii La Liga był Alberto Lopo, obrońca znany z występów głównie w Deportivo La Coruna i Espanyolu Barcelona. W niedzielę zrównał się z nim Ramos. Jeszcze jedna kartka – a można śmiało zakładać, że do końca sezonu ją zobaczy – i kapitan Realu będzie samotnym rekordzistą ligi.

Dodajmy, że Ramos już od jakiegoś czasu jest piłkarzem z największą liczbą czerwonych kartek w historii La Liga. Ma ich 23. Wszystkie statystyki w tym wideo zebrał amerykański serwis Bleacher Report.

Oddajmy jednak Ramosowi co królewskie – Hiszpan lubi czasem "wyłączyć myślenie" w gorących boiskowych sytuacjach, ale przede wszystkim jest boiskowym liderem i niezwykle skutecznym obrońcą. W karierze strzelił już ponad 70 goli i dołożył blisko 40 asyst. Takich statystyk mógłby pozazdrościć mu niejeden napastnik. Taki Karim Benzema strzelił w 2018 roku dwa gole – dokładnie tyle samo, co jego kolega z defensywy. A wspomniany Lopo przez całą karierę uzbierał 24 bramki i ledwie cztery asysty.

podobne informacje

Karius wspomina nieszczęsny finał. Bez odzewu Ramosa

Kolejna żółta kartka. niechlubny rekord Sergio Ramosa

Ramos chce nowych nagród. Infantino: to dobry pomysł

Robert Lewandowski z Irlandią może rozegrać 100. mecz w kadrze. I to jako młodzieniaszek!