tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nowa formuła się sprawdziła. Mecz Gwiazd dla drużyny LeBrona

W 67. Meczu Gwiazd ligi NBA drużyna LeBrona Jamesa pokonała w niedzielę w Los Angeles ekipę Stephena Curry'ego 148:145. MVP spotkania został wybrany właśnie kapitan zwycięskiego zespołu, który uzyskał 29 punktów, 10 zbiórek i osiem asyst.
LeBron James (fot. Getty)

Lider Cleveland Cavaliers trzeci raz karierze został MVP Meczu Gwiazd, poprzednio otrzymał tę nagrodę w 2006 roku w Houston i w 2008 w Nowym Orleanie. Dołączył tym samym do pięciu koszykarzy, którzy byli honorowani w ten sposób minimum trzy razy: Boba Pettita (4), Kobe Bryanta (4), Oscara Robertsona (3), Michaela Jordana (3) i Shaquille'a O'Neala (3).

LeBron James (L) i Giannis Antetokounmpo (fot. Getty) Oprócz 33-letniego Jamesa, najstarszego uczestnika spotkania, w zwycięskiej ekipie wyróżnili się Kevin Durant (Golden State Warriors) – 19 pkt i Paul George (Oklahoma City Thunder) – 16.

Dla pokonanych najwięcej punktów – po 21 – uzyskali DeMar DeRozan (Toronto Raptors) i Damian Lilliard (Portland Trail Blazers), a 19 pkt i osiem zbiórek dodał Kameruńczyk Joel Embiid (Philadelphia 76ers).

Kapitan pokonanych Curry (Golden State Warriors), który w niedzielę zdobył 11 pkt, w ostatniej akcji meczu próbował doprowadzić do dogrywki, ale został osaczony przez Jamesa i Duranta i nie zdążył oddać trzypunktowego rzutu.

Stephen Curry (L) i Kyrie Irving (fot. Getty) Tym razem w hali Staples Center nie było rekordu. W dwóch ostatnich latach drużyny zdobywały w Meczach Gwiazd w sumie aż 369 i przed rokiem 374 punkty (192:182 dla Zachodu), niemal zupełnie nie przykładając się do obrony. Teraz odnotowały 293.

Oba zespoły bardzo często rzucały z dystansu. Zespół Curry'ego oddał 65 takich prób (tylko 26,2 proc. skuteczności) przy 124 rzutach z gry. Drużyna Jamesa rzucała 58 razy za trzy (32,8 proc.) przy 120 próbach z gry.

Dotychczasową tradycyjną konfrontację ekip Wschodu i Zachodu zastąpił w tym roku mecz zawodników wybranych w głosowaniu kibiców (pierwsze piątki) i wskazanych przez trenerów NBA (rezerwowi), których do poszczególnych drużyn, bez ograniczeń terytorialnych, dobierali ich kapitanowie: LeBron James (Wschód, Cleveland Cavaliers) i Stephen Curry (Zachód, Golden State Warriors).

Z 66 dotychczasowych Meczów Gwiazd w starej formule Wschód wygrał 37 razy, a zespół Zachodu – 29. Przyszłoroczna All Star Game odbędzie się 17 lutego w Charlotte.

podobne informacje

Styczeń z NHL. Czas na Mecz Gwiazd! [PLAN TRANSMISJI]

NBA: Casey i d'Antoni trenerami podczas Meczu Gwiazd

PlusLiga: wraca "Mecz Gwiazd"

Weekend Gwiazd NBA: wsady, "trójki" i talenty