tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dramat Wolskiego. Nie pojedzie na mundial

W niedzielnym meczu z Piastem Gliwice (0:2) pomocnik Rafał Wolski zerwał więzadło krzyżowe przednie. Kontuzja kolana oznacza, że piłkarz Lechii Gdańsk nie tylko nie zagra do końca sezonu, ale nie też szans występu w mistrzostwach świata.
Rafał Wolski (L) (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Piłkarze Jagielonii rozbawili Hiszpanów. "Nie da się gorzej"

Z powodu urazu mięśnia dwugłowego Wolski nie zagrał w pierwszym na wiosnę meczu Lechii z Wisłą Kraków (1:1). Drugie spotkanie z Piastem Gliwice rozpoczął na ławce rezerwowych, ale w przerwie trener Adam Owen wpuścił go na boisko. 25-letni piłkarz długo na nim nie przebywał, bo w 72. minucie nabawił się kontuzji kolana.

Przeprowadzone w poniedziałek badania wykazały, że zawodnik gdańskiej drużyny zerwał więzadło krzyżowe przednie i w środę przejdzie operację w rzymskiej klinice Villa Stuart. Zabieg przeprowadzi profesor Pier Paolo Mariani, który operował ostatnio innych reprezentantów Polski, Arkadiusza Milika i Macieja Makuszewskiego. Wolski nie zagra już do końca sezonu i nie wystąpi także w mistrzostwach świata w Rosji.

W tym sezonie zawodnik miał sporo problemów zdrowotnych. Ze względu na różne urazy opuścił także siedem pierwszych oraz cztery ostatnie mecze rundy jesiennej. W tych rozgrywkach ekstraklasy Wolski zaliczył 11 spotkań, w których zdobył jedną bramkę.

(fot. twitter.com/RafalWolski92)

podobne informacje

Od Cionka po Pazdana. Kto ma szansę powrotu do reprezentacji Polski?

Lechia wierzy w Wolskiego. Piłkarz przedłużył kontrakt

Adam Nawałka: zagramy z czołową drużyną świata

Udany debiut Bartoszka. Bruk-Bet – Lechia 2:1