tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Goffin wraca do zdrowia po kuriozalnym zagraniu

Belg David Goffin uspokoił kibiców, że z jego uszkodzonym lewym okiem jest coraz lepiej. Siódmy tenisista światowego rankingu pechowo doznał urazu podczas półfinału turnieju ATP w Rotterdamie.
David Goffin (fot. PAP/EPA)

Federer oficjalnie najstarszym liderem w historii

"Dziękuję wam wszystkim za życzliwe wiadomości... Z moim okiem jest coraz lepiej i lekarze są bardzo optymistycznie nastawieni odnośnie szybkiego powrotu do zdrowia. Jestem bardzo rozczarowany, że nie jestem w stanie rywalizować w Marsylii i mam nadzieję, że wkrótce znów pojawię się na korcie" – zaznaczył Goffin w wiadomości opublikowanej na Instagramie.

Pechowego urazu doznał w sobotnim meczu półfinałowym w Rotterdamie. Przegrał pierwszego seta pojedynku z Grigorem Dimitrowem 3:6. W drugim prowadził 1:0, gdy podczas jednej z akcji próbował odbić piłkę po woleju Bułgara. Ta nieszczęśliwie trafiła w ramę rakiety i uderzyła go w oko. Belgowi udzielono pomocy medycznej, a spotkania już nie dokończono.

Dwa dni po doznaniu kontuzji siódmy tenisista listy ATP jest już w stanie żartować z tego zdarzenia.

"Jedyną dobrą rzeczą wynikającą z tej kiepskiej sytuacji jest fakt, że mam swojego osobistego kierowcę" – dodał Goffin we wpisie obok zdjęcia, na którym siedzi w samochodzie obok swojej dziewczyny.

Kolejnym turniejem w kalendarzu 27-letniego zawodnika są zawody rangi Masters 1000 w Indian Wells, które rozpoczną się 8 marca.

fot. Instagram/DavidGoffin

podobne informacje

Barcelona: król jest jeden. 400. wygrana Nadala na mączce

ATP Montpellier: Gasquet wyeliminował Goffina. Francuski finał

Puchar Davisa: broniący tytułu Francuzi w ćwierćfinale

Puchar Davisa: kapitalny Goffin. Zadecyduje ostatni mecz