0
0
1

Puchar Anglii: irlandzki bohater wyrzucił Manchester City

Piłkarze Wigan pokonali Manchester City 1:0 (0:0) w 1/8 finału Pucharu Anglii. Zwycięską bramkę zdobył Will Grigg, o którym irlandzcy kibice śpiewali piosenki. Obywatele od 45. minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę. Fabian Delph otrzymał czerwoną kartkę za atak wyprostowaną nogą.
Will Grigg (fot. Getty)

Barcelona vs. Chelsea, czyli historia burzliwej rywalizacji

Piłkarze gości przeważali od pierwszych minut spotkania. W pierwszej połowie doskonałe okazje zmarnowali Fernandinho i Ilkay Guendogan. Dobrze spisywał się też bramkarz Wigan, który w 45. minucie zatrzymał Sergio Aguero.

Chwilę później z boiska wyleciał Delph. Obrońca Obywateli zagrał bardzo nierozważnie, atakując rywala wyprostowaną nogą. Decyzja arbitra nie mogła być inna – czerwona kartka.

Po przerwie nie działo się zbyt wiele. Do 79. minuty, kiedy indywidualną akcję przeprowadził Grigg, pokonując Claudio Bravo. Goście do końca dążyli do wyrównania. Ich dośrodkowania nie przynosiły jednak skutku.

Wigan jeszcze niedawno rywalizowało w Premier League. Klub wywalczył Puchar Anglii przed pięcioma laty. Nadal pozostaje to największym osiągnięciem. W ćwierćfinale rywalem The Latics będzie Southampton.

Oko w oko: wywiad ze Zbigniewem Bońkiem