tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kubot zatańczył na karnawałowej paradzie w Rio

Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo wzięli udział w karnawałowej paradzie w Rio de Janeiro. Występujący razem tenisiści, którzy są liderami światowego rankingu deblistów, w najbliższych dniach rozpoczną rywalizację w turnieju ATP rozgrywanym w tym mieście.
Łukasz Kubot (fot. Getty Images)

Kubot zamieścił w poniedziałek na swoim profilu na Facebooku zdjęcie, na którym widać jego, Melo i Chorwata Marina Cilica.

Udział tych tenisistów oraz towarzyszącego im Włocha Fabio Fogniniego w paradzie odnotowała także organizacja ATP. Cytowany na jej stronie Kubot zachwycał się karnawałowym świętem.

– To było coś niewiarygodnego, nierealnego. Panowała świetna atmosfera. Jestem bardzo wdzięczny, że mogłem tu być – podkreślił lubinianin.

Karnawałowe parady w Rio de Janeiro są okazją do zaprezentowania się miejscowych szkół samby. Fognini próbował naśladować ruchy tancerzy, ale miał kłopoty z trzymaniem rytmu.

– Próbowałem, podkreślam – próbowałem – tańczyć. Mocno się przy tym napociłem. Trudno to wszystko opisać, bo było to naprawdę wyjątkowe wydarzenie – zaznaczył Włoch.

Cilic udał się również na zwiedzanie jednego z najsłynniejszych symboli miasta – znajdującego się na wzgórzu 38-metrowego pomnika Chrystusa Odkupiciela.

– Już samo dotarcie do stóp Chrystusa Odkupiciela nie było łatwe. Było wietrznie, a maszyna, która nas tam zabrała, kołysała się. Nawet gdy byliśmy już wewnątrz pomnika, to wspinaczka nie była łatwa, bo schody były wąskie i dość strome. Ale gdy dotarliśmy na górę...to było niesamowite uczucie. To był pochmurny dzień, ale przez chwilę się przejaśniło i cieszyłem się tym momentem. Moje nogi wciąż się trzęsą, a serce bije szybciej niż zwykle. Jestem dość religijną osobą, co uczyniło tę wycieczkę czymś jeszcze bardziej szczególnym – relacjonował później finalista styczniowego Australian Open i triumfator US Open z 2014 roku.

Rozstawieni z "jedynką" Kubot i Melo rywalizację na kortach ziemnych w Rio de Janeiro rozpoczną od pojedynku z kwalifikantami chilijsko-czeskim duetem Nicolas Jarry-Jiri Vesely. Lubinianin jest jedynym Polakiem biorącym udział w tych zawodach.