tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wyprawa na K2: tak Urubko i Bielecki wspinali się do obozu [WIDEO]

Tylko w Telewizji Polskiej można obejrzeć film z drogi Denisa Urubko i Adama Bieleckiego do trzeciego obozu pod K2. Himalaiści dotarli na wysokość 7400 metrów. Po dwóch nocach spędzonych w obozie trzecim na wysokości 7200 m zeszli do bazy, żeby zregenerować siły.
Denis Urubko i Adam Bielecki w drodze do obozu trzeciego
(fot. Facebook.com/Polski-Himalaizm-Zimowy)

Wszyscy są w bazie, odpoczywają i regenerują się przed dalszą walką – poinformował Krzysztof Wielicki, kierownik narodowej wyprawy na niezdobyty zimą szczyt w Karakorum K2 (8611 m).

Jak zaznaczył, "przez najbliższe dni siła wiatru nie pozwoli na dalszą działalność w górze". – Musimy czekać na poprawę warunków – podkreślił.

Dziennikarz TVP wyleciał do Pakistanu. Dołączy do wyprawy na K2

Adam Bielecki i Denis Urubko dotarli na wysokość ok. 7400 m, spędzili dwie noce w obozie trzecim na 7200 m i – jak ocenili – są zadowoleni z tego rekonesansu, a załamanie dobrych warunków odczuli podczas trudnego zejścia.

Bielecki w rozmowie z portalem wspinanie.pl przyznał: – W kość dostaliśmy podczas schodzenia. To dowód, że same trudności techniczne i wysokość nie są dla nas problemem. Problemem jest wiatr. W zejściu był bardzo mocny. 20 do 40 km/h to nie jest coś, co robi na nas duże wrażenie. Powyżej 40 km/h zaczyna być problem .

Walka z K2 trwa. Polacy już w II obozie

podobne informacje

Cele polskich himalaistów w 2019 roku: zimowe K2 i nowa droga na Annapurnie

Bez możliwości powrotu. 10 lat od największej katastrofy na K2

Niesamowite wideo! Zobacz jak Bargiel zjechał z K2

Andrzej Bargiel osiągnął szczyt K2 i przygotowuje się do zjazdu na nartach